Gemi Makineleri İşletmecileri Artık İSTE’de Yetişecek

0
27

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Denizcilik Meslek Yüksekokulu bünyesinde Gemi Makineleri İşletmeciliği Ön Lisans Programı açıldı.

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Denizcilik Meslek Yüksekokulu bünyesinde Gemi Makineleri İşletmeciliği Ön Lisans Programı açıldı. Açılan bölümle birlikte İskenderun’un ve ülkemizin ihtiyacı doğrultusunda gemilerde elektrik üretim sistemleri, kazan sistemleri, itici güç sistemleri ve bu sistemlerin operasyonları, bakım ve onarımını yapacak Gemi Makineleri İşletmecileri artık İSTE’de yetişecek.

İskenderun Teknik Üniversitesi’ne (İSTE) kazandırılan yeni ön lisans programının hayırlı olmasını dileyen İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci; “İSTE’ye kazandırılan yeni bölümler hem ülkemizin önem arz eden hedefleri ve stratejik planları, hem de bölgenin yapısı göz önüne alınarak belirlenmektedir. İSTE’nin üniversite- sanayi- kamu ve toplum dörtlü sarmal modeline uygun adımlar atmaktan dolayı mutluyuz.

İSTE’ye kazandırılan Gemi Makineleri İşletmeciliği Ön Lisans Programı’nda sektörün ihtiyaç duyduğu donanımlı öğrenciler İSTE kalitesine yaraşır bir eğitimden geçerek yetiştirilecektir. Ülkemizin geleceği olarak gördüğümüz gençlere değer veriyor ve bu doğrultuda çalışıyoruz. Tüm emeği geçenlere teşekkür ederim” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here