Gayrimenkul Sermaye İradı Beyan Edecek Mükelleflere Kolaylık

0
70

gelir vergisi beyanname1Gelir Vergisi Beyanname Verme Süreleri 31 Mart’a Ertelendi

2014 Takvim Yılı Yıllık Gelir Vergisi Beyannameleri verilme sürelerinin 31 Mart 2015 tarihine kadar uzatıldığı açıklandı. Mükelleflerin, 2014 yılında elde ettikleri gelirin beyanı konusunda her türlü bilgi için hafta içi 09.00-19.00 saatleri arasında Vergi İletişim Merkezini (VİMER-444 0 189) arayabilecekleri belirtildi. Konuyla ilgili Gelir İdaresi Başkanlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Gelir vergisi mükellefleri için 2014 yılı kazançlarına ilişkin beyanname verme süresi 01.03.2015 tarihi itibariyle başlamış olup, beyanname verme süresi 31 Mart 2015 tarihinde sona erecektir. Tahakkuk ettirilen gelir vergileri Mart ve Temmuz aylarında olmak üzere iki eşit taksitte ödenecektir.

Gayrimenkul Sermaye İradı elde eden mükelleflerimizin beyannamelerini kolaylıkla vermeleri konusunda Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından hazırlanan Önceden Hazırlanmış Kira Beyanname Sistemi ile birlikte  Antakya ve İskenderun ilçelerimizde bulunan Prime Mall alışveriş merkezlerinde kurulan masalarda Başkanlığımız tarafından görevlendirilen personel beyanname verme süresinin sonuna kadar hizmet vermeye devam edeceklerdir.

Ayrıca, sadece kira geliri elde eden 60 yaşını doldurmuş mükellefler ile engellilik veya hastalığı nedeniyle vergi dairesine gidemeyecek durumda olan mükelleflerin, kayıtlı oldukları vergi dairesinden/malmüdürlüğünden randevu almaları halinde adreslerine gidilerek beyannamelerini doldurmalarına yardımcı olunmaktadır.”

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here