Fırat; “Ons Altının Hareketi, ABD 10 Yıllık Tahvil Faizlerindeki Hareketlere Bağlı”

0
17

İskenderun Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Uğur Fırat, ABD 10 yıllık tahvil faizlerindeki hareketlerin, ons altının hareketi için belirleyici olmaya devam edeceğini kaydetti.

Oda Başkanı Uğur Fırat, hafta başı piyasa değerlendirmesinde Ons Altındaki hareketleri masaya yatırdı. ABD 10 yıllık tahvil faizlerindeki hareketlerin, ons altın hareketi için belirleyici olacağını kaydeden Fırat; “Geçen hafta, ABD 10 yıllık tahvil faizlerinde yaşanan sert yükseliş, hisse piyasalarında ve değerli metaller üzerinde baskı yarattı. Ons Altın alçalan kanal içerisinde seyrini sürdürürken, Cuma günü satışların sertleşmesi ile ilk destek olarak izlediğimiz 1.765 seviyesinin altına geldi.

Haftaya başlarken ABD 10 yıllıklarında hareketin kısmen dengelenmesi ile değerli metallerde tepki alımı dikkat çekiyor. Alımların devam etmesi halinde 1.765 ve 1.820 takip edeceğimiz direnç seviyeleri olacak. 1.715 ise olası satışlarda ilk destek seviyesi olarak izlenebilir.

Kısa vadede ABD 10 yıllık tahvil faizlerindeki hareket ons altının hareketi için belirleyici olmaya devam edecektir. Yorumlamış olduğum altın piyasa değerlendirmesi tahminler üzerinedir. Altının açılışı 417.50 TL, çeyrek altın 700 TL’den işlem görüyor” şeklinde değerlendirmelerde bulundu. (Haber: İlyas Edip TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here