Emekçi Kadınlar Dörtyol’da Buluştu

0
95

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla evde, tarlada, fabrikada ve hayatın birçok alanında emekleriyle hayata tutunan kadınların birlik ve beraberliğini perçinleyecek dayanışma etkinliği düzenledi.

Dörtyol Öğretmenevi Salonu’nda düzenlenen dayanışma etkinliğine Dörtyol, Payas, Erzin ve İskenderunlu kadınların yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın Kolları Teşkilatı üyeleri katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren CHP Erzin Kadın Kolları Başkanı Dilek Mert, bu anlamlı günde cumhuriyetçi, emekçi ve ilerici kadınlarla bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Türkiye’nin ilerlemesinin emekçi kadınlarla mümkün olacağını da ifade eden Mert, tarihi anlamı olan bu güne her zaman sahip çıkacaklarını altını çizdi.

Dayanışma etkinliğine katılarak gündelik hayatın yoğunluğundan uzaklaşan Hataylı kadınlar, Hatay Büyükşehir Belediyesi ses ve saz sanatçılarının çaldığı parçalarla eğlendi.

Yaklaşık 2 saat süren etkinliğin sonunda keyifli ve bir o kadar anlamlı vakit geçiren kadınlar, organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkürlerini iletti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here