Duran; “Hatay Gücünü Bağımsız Özgür İradesiyle Ortaya Koyacak!”

0
118

berkay duran1Bağımsız Milletvekili Adayı Berkay Duran Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi

7 Haziran’da yapılacak olan 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Hatay’dan Bağımsız Milletvekili Adayı olan Berkay Duran, Emirgan Bulvar Cafe’de düzenlenen kahvaltıda basın ile kahvaltıda bir araya geldi.

Sohbet ortamında geçen toplantıda söz alan Duran, Hatay’a ve Ülkemize temiz siyaset anlayışını kazandıracağını vurguladı. İlk olarak kendini tanıtan Duran; “Ben Berkay Duran.11.02.1985 tarihinde Hatay’ın Dörtyol ilçesinde doğdum. İlkokulu Dörtyol Mehmet Akif İlköğretim Okulu’nda, ortaokul ve liseyi yine Dörtyol Süleyman Demirel Anadolu Lisesi’nde tamamladım. Çukurova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldum ve halen İskenderun’da mimarlık hizmeti vermekteyim. Hedeflerim var, hayallerim var, benim gibi genç arkadaşlarımın başarılı olabileceğine inancım var. Bu vesile ile  2015 Türkiye Genel Seçimlerinde Hatay’dan Bağımsız Milletvekili Adayıyım” şeklinde konuştu.

Bağımsız aday olmasının sebeplerini de anlatan Duran; “Her görüşün, inancın, algının güzel yanlarını harmanlayabileceğim düşüncesiyle insanları ayrıştıran değil, birleştiren, yapıcı bir anlayışa sahip olduğum için bağımsız aday olmayı seçtim. Toplumsal olaylara her perspektiften bakabildiğim için bitaraf olmayı uygun bulamadım.

Bu ülkenin insanları birbirleriyle kavga etmekten yoruldu artık. Arkadaşlarım, dostlarım, tanıdıklarım, tanımadıklarım artık kavgasız bir ortam arzu ediyor. Biz de herkesin bu arzusunu gerçekleştirebilme hayaliyle bu yola çıktık” dedi.

berkay duran2

Hatay Yatırımla Daha Güzel Konuma Gelir…

Milletvekili olması halinde yapacaklarını, hedeflerini sıralayan Bağımsız Milletvekili Adayı Berkay Duran; “Milletvekili olarak kendisine hizmet etme yetkisi halkımız tarafından bana verildiğinde ilk işim Hatay’ın kendi bünyesinde bulunan kaynaklarla istihdam yaratmak olacaktır. Hatay’ımızın turizm, tarım, sanayi ve liman olmak üzere dört kalkınma dinamiğine sahip doğal ve jeopolitik konumunu Doğu Akdeniz’in incisi olabilecek şekilde istihdam kaynakları oluşturmak için tasarlamak varken, kısır çekişmeler içerisinde bırakmamak gerektiğini düşünüyorum.

Hatay; hem jeopolitik konumu, hem de köklü tarihi ve kozmopolit yapısıyla medeniyetlerin kaynaştığı bir kültür başkenti olmuştur. Hatay’ımız projelendirme ve yatırım ile çok daha güzel bir konuma gelebilir. Yüzyıllar boyunca stratejik konumu gereği, Dünya ticaret hayatının vazgeçilmez kentlerinden biri olan şehrimizin, tüm bu imkânlara rağmen ne yazık ki mevcut turizm, ticaret ve sanayi potansiyeli doğru değerlendirilememektedir. Doğru kararlar, Hatay’ımıza istihdam sağlar, ülkemize ekonomik kalkınma sağlar” şeklinde konuştu.

“Benim Davetim Herkese…”

Milletvekili Adayı Duran sözlerini şu şekilde tamamladı; “Benim davetim; Vatanını seven, inanç ve manevi değerlerine önem veren, aldığı nefesi bu ülke  için bir minnet borcu olarak düşünen herkesedir. Sizin için adanmış olarak yola çıkan bu temiz amacı destekler, yetki verirseniz sizin iradeniz olacak, sizin adınıza çalışacak, sizin elçiniz olacağım. Çünkü ben SEN’im. Hatay’ımızın ihtiyaçlarını yakından takip eden ve bunları gidermek adına hazırladığı gerçekçi projeleriyle hizmet etmeyi  gaye edinen hemşehriniz, evladınız, kardeşiniz, arkadaşınız  Berkay DURAN ile hep birlikte adım atmanız temennisiyle…”

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here