Dostluk Turnuvasında Kupalar Sahiplerini Buldu

0
29

Yine Dostluk Kazandı!

İkincisi Gerçekleştirilen PAS UYUM Dostluk Turnuvasında Kupalar Sahiplerini Buldu

İskenderun Gençlik Merkezi ile Uluslararası Göç Örgütü (İOM) işbirliği ile ikincisi düzenlenen Pas Uyum Dostluk Turnuvası Türk ve yabancı uyruklu gençlerin entegresini sağlamak amacıyla 12 hafta önce başlamıştı.

12 haftadır sahada ter döken aynı zamanda da birbirleriyle takım ruhunu geliştirip büyüten gençler erkekler ve kadınlar olarak iki kategoride dostluğa top sürdüler.

Süleyman Seba, Hakkı Yeten, Can Bartu gibi Türk futbolunun duayen isimlerinin adını taşıyan erkekler takımlarıyla, Busenaz Sürmeli, Yasemin Adar ve Hatice Kübra İlgün gibi olimpiyat şampiyonlarının adlarının verildiği kadın takımlarından oluşan turnuvada; erkeklerden birinci Metin Oktay, ikinci Süleyman Seba, üçüncü de Hakkı Yeten oldu. Kadınlarda ise birinci Busenaz Sürmeli, ikinci Yasemin Adar, üçüncü Hatice Kübra İlgün takımları oldu.

Gençler ve hocalar arasında yapılan gösteri maçının ardından dereceye giren takımlara madalya ve kupalarını Kaymakam Yönden ve protokol üyeleri takdim ederek gençleri tebrik ettiler.

Bu yıl ikincisi gerçekleşen turnuvanın kapanış töreni İskenderun Gençlik Merkezinde yapıldı. Kapanış törenine İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun Aile ve Sosyal Politikalar ilçe Müdürü Yılmaz Balaban, İskenderun Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bekir Durur, Türk Kızılay İskenderun Şube Başkanı Recep Sivri, İskenderun Toprak Mahsulleri Müdürü Suat Ünlü, İOM Gezici Psikososyal Destek Ekibi Takım Lideri Cafer Yüksek, İskenderun Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin katıldı. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here