Dilencilere Geçit Yok

0
48

Hatay halkının sağlığı ve huzuru için il genelinde gereken tüm önlemleri alan Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), vatandaşların takdirini kazanıyor.

Kentin işlek caddelerindeki trafik ışıklarında, sokaklarda ve cami önlerinde Hatay halkının manevi duygularını istismar eden dilencilere karşı önlemlerini arttıran HBB Zabıta Dairesi Başkanlığı ekiplerinin son durağı Antakya oldu.

Emek harcamadan para kazanmayı tercih eden ve çocukları da bu işe alet eden dilenciler, HBB zabıtaları tarafından engellendi.

Gerekli işlemlerin yapılması için zabıta ekipleri tarafından Daire Başkanlığına getirilen dilencilere yönelik yasal uygulamalar; yakalanan dilencilerin toplanarak işlem yapılmak üzere belediye veya emniyet merkezlerine getirilmesi ve haklarında tutulan ceza tutanağından sonrada salıverilmesinden ibarettir, mevzuat ancak buna izin vermektedir.

Bu yüzden mevzuat uygulamasından sonra uyarılan dilenciler için gerekli düzenlemelerin yapılmasını ve il genelinde vatandaşların huzur, güven ve rahatı için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceklerini belirten ekipler, uygulamaların devam edeceğini ifade etti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here