“Daha Önce Böyle Bir Afet Yaşamamıştım”

0
121

arsuz hortum1Hortumun Uçurduğu Ali Gündüz, Dehşet Anlarını Başkan Culha’ya Anlattı:

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Konacık’ta yaşanan hortum faciasında kolunu kıran Ali Gündüz’ü evinde ziyaret ederek, hem sağlık durumu hakkında bilgi aldı, hem de geçmiş olsun dileklerini iletti.

Gerçekleşen ziyarette, Başkan Nazım Culha’ya başkan yardımcıları Sedat Deveci ve Ali Yavuz, Fen İşleri Müdürü Koray Mazmancı, Konacık Mahalle Muhtarı Ersoy Arslan ve meclis üyesi Ramazan Kiraz da eşlik etti.

Ağaçları kökünden kopartan, çatıları uçuran hortum dehşetini Başkan Culha’ya anlatırken o anı yeniden yaşayan Ali Gündüz, olay anı çok korktuğunu belirtirken, her şeyin bir anda olup bittiğini söyledi. Hortumun gücüyle havaya savrularak yere düştüğünü ve kolunu kırdığını anlatan Gündüz, “Hortum geldiği yönde ağaçları kökünden söktü. Hortumla birlikte sahil kenarındaki bir işletmenin çatısı uçtu. Daha önce böyle bir facia yaşamamıştım. Allah korudu” dedi.

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha da, Ali Gündüz’e geçmiş olsun dileklerini iletirken, hortumun vurduğu bölgenin tarım arazisi olmasının can kaybı yaşanmasının da önüne geçtiğini belirterek, bir daha böyle bir afetin yaşanmamasını temenni etti. Konacık’ta ortaya çıkan manzaranın felaketin etkilerini de gözler önüne serdiğini ifade eden Culha, daha sonra bölgede geniş çaplı bir inceleme yaptı.

arsuz hortum2

Konacık Ortaokulu’nda İnceleme

Bodrum katı su dolan ve tahliye işlemleri vidanjörlerle devam eden Konacık Ortaokulu’nu da ziyaret eden Başkan Nazım Culha, burada veliler ve öğrencilerle de sohbet etti. Selden dolayı tahrip edilen okul yollarını onarma işlemlerinin devam ettiğini ifade eden Culha, bodrum katındaki suyun tam anlamıyla tahliye edilmesinin ardından öğrencilerin mağdur olmaması için gerekli tüm çalışmaların yapılacağını vurguladı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here