Culha ve Vurucu’dan ‘Gazeteciler ve Basın Bayramı’ Kutlaması

0
77

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha ile Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” münasebetiyle bir mesaj yayımladılar.

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımlayarak, tüm basın mensuplarının gününü kutladı. Başkan Culha; “İşini büyük bir özveri ile yapan, insanları bilgilendirmek adına tüm zorluklara katlanan tüm basın mensubu arkadaşların gününü kutluyorum.  Haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir. Günümüzde her insanın bilgiye ulaşması, doğruları öğrenebilmesi ve kendi fikirlerini ifade edebilmesi hiç kolay değil. Basın, günümüzde tam anlamıyla özgür olamamış, sansür her dönemde biçim değiştirerek devam etmiştir. Basına sansürün uygulanmadığı, her basın çalışanının özgürce düşüncelerini ifade edebildiği günler diliyor, Mesleki değerleri önde tutan, doğru, ilkeli ve tarafsız bir görev anlayışıyla kamuoyunu gerçeklerle buluşturan tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Basın Bayramı ve Gazeteciler Günü’nü kutlarım” ifadelerini kullandı.

Vurucu; “Basın Emekçilerinin Bayramı Kutlu Olsun”

Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu ise yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;

“Basın mensuplarımızın demokratik hak ve özgürlükler çerçevesinde ifa ettiği ve çalışma şartlarındaki zorlukları nedeniyle her türlü takdiri ve teşekkürü hak etmektedir. Kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesinde önemli bir rolü üstlenen basın mensupları saat ve mesai gözetmeksizin çalışarak, ilçe, il ve ülke gündemini belirleyen, insanların hayatlarını kolaylaştıracak, toplumda kamuoyu oluşturarak haberler yaparak, kamuoyunun bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesinde büyük rol üstlenen en önemli kurumlardan biridir. Basın sektöründe hizmet veren basın çalışanlarının ve tüm gazetecilerin, Türk Basınında sansürün kaldırılması nedeniyle kutlanan, 24 Temmuz Gazetecilik ve Basın Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, tüm basın mensuplarına görevlerinde başarılar diliyorum.”

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here