Culha; “19 Mayıs, Türk Milleti’nin Yeniden Doğuş Günüdür!”

0
129

nazım culha16Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün geleceğe güvenle bakılmasının temel dayanağı olan gençlere armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı yayımladığı mesajla kutladı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın milli uyanışın sembolü olduğunu ifade eden Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha; “19 Mayıs 1919, Türk Milleti’nin yeniden doğuşunun günüdür. Samsun’da düşmana karşı açılan bayrak, yeni ve dinamik bir sürecin temellerini atmıştır. Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlattığı bağımsızlık hareketi, milletimizin azim ve kararlılığı ile birleşerek tüm yurtta dalga-dalga yayılmış, milli mücadelenin zaferle sonuçlanmasıyla da Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur.

Gençliğe büyük önem veren Gazi Mustafa Kemal, ‘Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek ve devam ettirecek sizlersiniz’ diyerek büyük özverilerle kurulan Cumhuriyeti gençliğine emanet etmiş ve dünyada pek az liderin öngördüğü bir davranış sergilemiştir. Bu emanete hakkıyla sahip çıkmak başta aydınlık yarınların teminatı olan Türk Gençliği olmak üzere, hepimizin asli görevidir.

Bu duygu ve düşüncelerle Türk Ulusu’nun bağımsız ve özgür yaşama kararlılığının bir göstergesi olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla ve minnetle anıyorum” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here