“Çocuklarımıza Saygı ve Güven Duyarak, Onları Severek Yarınlarımızı İnşa Edeceğiz”

0
86

lütfü savaş4Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş; “Çocuklarımıza Saygı ve Güven Duyarak, Onları Severek Yarınlarımızı İnşa Edeceğiz

Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Yayımladığı mesajında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının ve bu önemli günün Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilişinin 96. yıldönümünü coşkuyla karşıladığını belirten Başkan Savaş; “Tarih sahnesinin her anında tüm dünyaya örnek olan yüce Türk milletinin yetiştirdiği sayısız kahramandan biri olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, istiklal mücadelesi verdiğimiz zor yıllarda demokrasiden asla taviz vermemiştir. Millet Meclisi’nin açılması ulusal egemenlik ve millet iradesinin teminatı olurken, kurulacak Türkiye Cumhuriyeti’nin de müjdeleyicisi olmuştur. Ulu Önder Atatürk, böyle bir günü çocuklara armağan edip dünyada eşi benzeri olmayan bir bayrama çevirerek geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza duyduğu güveni ifade etmiştir. Yarınlarımızı şekillendirecek çocuklarımıza sahip çıkarak onları sağlıklı ve başarılı bireyler olarak yetiştirmek en önemli görevlerimizin başında gelmektedir.

Çocuklarımıza saygı ve güven duyarak, onları severek yarınlarımızı inşa edeceğiz. Unutmamalıyız ki dünya görüşü yüksek, hedeflerine kararlılıkla yürüyen, laik ve milli değerlerine bağlı çocuklarımızın başarısı ülkemizin başarısı olmanın yanı sıra dünya barışına da büyük katkı sunacaktır. Çocuklarımızın gözlerindeki ışık, yüreklerindeki sevgi ve saflık tüm dünyanın daha güzel olması için yeterli olacaktır. Yüreği sevgiyle çarpan, aydınlık geleceğimizin mimarı olan tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ilk meclisimizin kıymetli üyeleriyle milli mücadelemizin aziz şehitlerini ve kahraman gazilerini şükranla anıyorum” ifadeleriyle bu özel günün dünya barışına katkı sunmasını diledi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here