Ceylan; “Ecevit Dürüstlüğüyle Sorunları Çözmeye Talibiz”

0
96

dsp adayı1DSP Hatay 1. Sıra Milletvekili Adayı Selahattin Ceylan; “Ecevit Dürüstlüğüyle Sorunları Çözmeye Talibiz”

DSP Hatay 1. Sıra Milletvekili adayı Selahattin Ceylan, Bülent Ecevit’in, Atatürkçü, vatansever, cumhuriyetçi, milliyetçi, halktan ve haktan yana bir lider olduğuna vurgu yaparak; “Demokratik sol anlayış, Ecevit dürüstlüğü ve halka hizmet anlayışıyla tüm sorunları çözmeye taliptir” dedi.

Demokratik Sol Parti’den, Hatay 1. Sıra milletvekili adayı olduğunu ifade eden Ceylan; “Türk siyasi hayatına damgasını vurmuş, unutulmaz liderimiz Bülent Ecevit’in demokrasiyi sonuna kadar savunan siyasi anlayışının savunucusu ve neferiyim. TBMM’nde, DSP’nin ve merhum Ecevit’in halkçı temsilcilerinin bulunması ülkemize ve Türk siyasi hayatına kalite ve renk katacak diye düşünüyorum. Hatay halkının, bölgenin sorunlarını iyi bilenlerdenim. Siyaseti tıpkı Ecevit gibi gösterişsiz, sadece halka hizmet için yapma arzusundayım. Karaoğlan efsanesinin her bir DSP milletvekili ile canlı tutulabileceğine, halk ve ülke için yapılacak siyasetin, ülkeye ve millete kesin yarar getireceği inancındayım. Saygın liderimiz Bülent Ecevit’in dik duruşu, ilkelerinden asla taviz vermemesi bizlerin de ana hedefidir. Çok partili siyasi hayatta, Demokratik Sol Parti, Bülent Ecevit faktörüyle hep fark yaratmış ve farklı olmuştur. Bugün ülke genelinde mumla aradığımız Ecevit’in dürüstlük dâhil, siyasetteki her bir olumlu davranışı bizler için birer rehber ve ışıktır. Böylesi bir liderin partisinden milletvekili adayı olmak onurdur” diye konuştu.

DSP’nin Tüm Adaylarına Destek ve Oy Bekliyoruz

DSP Hatay 1. Sıra Milletvekili adayı Selahattin Ceylan, Türkiye’nin çözüm bekleyen yığınla sorununun olduğunu kaydederek; “Bu dönem DSP’nin meclise gireceği ve kayda değer sayıdaki milletvekili sayısıyla, ülke siyasetine yön vereceğine inancımız tamdır. Sevgili ülke ve Hatay seçmeninden Ecevit’in ve DSP’nin tüm neferlerine destek ve oy bekliyoruz. Halk için hizmet ve siyasetin en etkili adresi DSP’dir, ak güvercindir. Beyaz barış güvercinlerinin uçurulduğu, güzel günler, DSP milletvekillerinin meclise girmesiyle mümkün olacaktır” dedi.

Selahattin Ceylan Kimdir?

1952 Kırıkhan doğumludur. İlk ve ortaokulu tahsilini Kırıkhan’da, lise öğrenimini ise İskenderun’da gerçekleştirmiştir. Çukurova Üniversitesi, Yabancı Diller Yüksek Okulu, 2.sınıfından zorunlu nedenlerle ayrılmak durumunda kalmıştır. İskenderun Demir ve Çelik fabrikaları emeklisidir. Emeklilik sonrası dokuz yıldır esnaflık yapmaktadır. Aktif siyasete 1969 yılında Kırıkhan CHP Gençlik Kolları Başkanlığı ile başlamıştır. Selahattin Ceylan evli ve iki çocuk babasıdır.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here