Büyükşehir Evde Sağlık ve Bakım Hizmeti ile Vatandaşın Yanında

0
20

Hatay Büyükşehir Belediyesi, bakıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek olarak sosyal belediyeciliğin öncüsü olmayı sürdürüyor. HBB Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, il genelinde tespit edilen hasta veya bakıma muhtaç bireylerin yaşadıkları ortamda sağlık, bakım ve rehabilitasyon gereksinimlerinin karşılanması amacıyla anlamlı hizmetler gerçekleştiriyor.

Erzin, Dörtyol, Payas, İskenderun, Arsuz ve Belen ilçelerinde depremden bugüne kadar 217 yardıma muhtaç ve engelli ile yaşlı vatandaşlara yardım eli uzatan HBB ekipleri, vatandaşların evlerinde genel temizlik, saç tıraşı ve rehabilitasyon kapsamında bakım hizmeti veriyor.

Öncelikli olarak yalnız yaşayan ya da ailesiyle birlikte yaşayan engelli, yaşlı ve yatağa bağımlı olarak sağlık sorunu bulunan vatandaşlara sağlık hizmeti veren HBB, fiziksel rahatsızlığı bulunan vatandaşlara fizyoterapist eşliğinde fizik tedavi uygulanarak daha sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürmelerini sağlıyor.

Evde bakım ve sağlık hizmeti alan vatandaşlar, yapılan hizmetlerden dolayı memnuniyetini dile getirerek, yaşlı ve hasta olan vatandaşlara duyarlılığı için HBB Başkanı Mehmet Öntürk ve emeği geçen herkese teşekkür etti. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here