Bu Kez Doktora Şiddet Yerine “Çiçek” Var!

0
158

Celal Polatçı, Kendisine Şifa Veren Opr. Dr Aşan Şavata’ya Bir Buket Çiçek Sundu…

Türkiye genelinde zaman-zaman sağlık çalışanları ve doktorlara yönelik kötü sözler ve fiziki saldırılar, oldukça olumsuz örnekler olarak karşımıza çıksa da bazen de güzel örnekler yüreklere su serpiyor. Güzel örneklerden biri de ilçemiz İskenderun’da bir kez daha gerçekleşti. Emekli Kadastro Müdürü Celal Polatçı, göz hastalığı nedeniyle Yeni Devlet Hastanesi’nde şifa bulmaya çalıştı. Emekli Müdür Polatçı’ya önce teşhis koyan, sonrada Keratit tedavisini başarıyla gerçekleştiren Opr. D. Aşan Buhara Şavata, kayda değer bir biçimde hasta memnuniyeti sağladı.

Emekli Kadastro Müdürü Celal Polatçı, belli bir sürede eski göz sağlına kavuşunca, bir hasta olarak kendisine şifa veren doktorunu onure etmek üzere hekimine bir buket çiçek sundu. Celal Polatçı; “Türkiye genelinde banko görevlilerimize, hastane güvenlik personelimize, erkek veya bayan hasta bakıcılarımıza, hemşirelerimizle birlikte doktorlarımıza yönelik kimi olumsuzlukları ve şiddet olaylarını görünce üzülüyordum. Ben de kendi adıma memnuniyeti ve madalyonun bir de diğer yüzünü göstermek istedim.

Sağlık ordusunun şifa dağıtan, ilgili ve doğru tedavi uygulayan başarılı uzman göz hekimi Opr. Dr. Aşan Buhara Şavata’ ya şükranlarımı sunmak, memnuniyetimi ifade etmek üzere bir buket çiçek sundum. Biz hastalar veya normal kontrollerini gerçekleştiren bireyler, memnuniyet aldıkları tedavileri bir şekilde kamuoyuna duyururlarsa, sağlık çalışanlarının ve doktorlarımızın çalışma morallerine önemli katkılar sağlarlar ve her bir sağlık çalışanının, her bir hekimin daha bir özveriyle çalışmasına vesile olabilirler.

Ben uzman hekim Opr. Dr. Aşan Buhara Şavata’nın isabetli teşhis ve tedavisiyle kısa zamanda şifa buldum. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum. Aşan hocama çalışmalarında başarılar diliyor, gelecekte çok daha önemli başarılara imza atmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Buket sunumuna teşekkür eden Opr. Dr. Aşan Buhara, mütevazı tavırlarla buketi kabul ederken; “Her bir hekim arkadaşım gibi görevimi yaptım. Şifa vermeye çalıştım. Hasta memnuniyetini sağladığım için kurumum ve kendi adıma mutluyum. Duyarlı hastamız Celal Polatçı amcamıza teşekkür ediyor ve kendisine bir kez daha sağlık diliyorum” dedi. (Haber: Doğan SÜSLÜ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here