Bu Gurur İskenderun’un!

0
337

tekvando5Belediye Gençlikspor Tekvandocularına Çift Madalya

İskenderun Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü bünyesinde bulunan Tekvando takımı başarıdan başarıya koşuyor. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü projesi kapsamında geçtiğimiz ay Antalya’da düzenlenen Türkiye Şampiyonasında 3 şampiyonluk ile madalya kazanan genç sporcular bu defa Nevşehir’de yarıştılar.

Yarı finaller kapsamında yapılan müsabakalara Ankara, Konya, Kayseri, Niğde, Kırşehir, Mersin, Antalya, Isparta, Karaman, Osmaniye, Hatay ve Nevşehir illerinden çok sayıda tekvandocu katıldı.

tekvando6

Bu zorlu müsabakalarda İskenderun Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporculardan 37 kg’da yarışan Sıla Sert Türkiye Şampiyonasında 2’ci olarak gümüş madalya sahibi olurken, 57 kg’da yarışan Sabit Emir Yücel ise 3’cü olarak bronz madalya kazanmıştır.

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, genç sporcuları kutlayarak İskenderun adını başarı ile temsil edip madalya kazanmalarından dolayı tebrik etti. Bu başarıların tesadüf olmadığını belirten Başkan Seyfi Dingil, sportif başarı yakalamanın şehrin vizyonuna artı kattığını bu yüzden genç sporculara büyük değer verdiğini söyledi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here