Belen’in Tarihi, Doğal Güzellikleri ve Zenginlikleri Konulu Fotoğraf Etkinliği Düzenlendi

0
161

belen-fotoğraf1Belen Belediyesi ve İskenderun Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği’nin işbirliği ile “Belen’in Tarihi, Doğal Güzellikleri ve Zenginlikleri” konulu Fotoğraf etkinliği gerçekleştirildi.

Belen’in tarihi, kültürel değerleri, zenginliklerini fotoğraflayan dernek üyeleri, çalışmalarının ilk etabında Belen’in Kanuni Sultan Süleyman Kervansaray’ı, Abdurrahman Paşa Türbesi, Tarihi Kilise Kulesi ve Kilise kalıntıları, Şehitlik Abidesi, ilçe merkezindeki kahvehaneler, Rüzgârgülleri, Belen’den portreler ve yaşamları konu alan fotoğraf çalışmaları yaptı.

belen-fotoğraf2

Önümüzdeki süreçte pey der pey davam edecek çalışmalarla Belen’in gezi ve fotoğraf çekimleri yapılacağını belirten İskenderun Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği yetkilileri, çekilen fotoğrafların Belen Belediyesinin katkılarıyla düzenlenecek bir sergi ile halkla buluşacağını söyledi.

Çekimlerden elde edilen fotoğraflar ile Belen ilçesinin tarihi ve doğal güzellikleri ve ekonomisi ile öne çıkan ürünlerin bir katalogda toplanacağını belirten dernek yetkilileri, Belen Belediyesi’nin katkılarıyla ilçeye kalıcı, sanatsal içerikli Belen fotoğraflarından oluşan bir katalog hazırlanacağını kaydettiler.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here