Belen Kardeşlik Sofrasında Buluştu

0
59

Belen Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen “Kardeşlik İftar Sofrası’nda” bir araya gelindi. Çok sayıda davetli ve vatandaşın katılımıyla gerçekleşen iftar programı, hazırlanış, sunuş ve görsel açıdan da adından söz ettirdi.

Açılış konuşmasını yapan Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül; “Birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde idrak ettiğimiz “On Bir Ayın Sultanı” mübarek Ramazan ayında, düzenlediğimiz iftar yemeğine katılımı ile bizleri onurlandıran herkese birlikte iftar açmanın mutluluğunu yaşamamız ve yaşatmanızdan dolayı, teşekkürlerimi sunuyorum.

İdrak ettiğimiz Ramazan ayı İslam’ın merhametine, hakkaniyetini ibadetini bilgi ve erdem de bütünleşmiş ahlakına tüm insanlığı anlatan kutsal bir aydır. Ramazan her bireyin içtenlikle kendisi ile yüzleştiği, kendisini yenilediği ve her yıl insanlığı daha iyiye taşımak üzere gelen bereketli bir aydır. İnsanlar arasında dayanışma ruhunun yardımlaşmadan ve kalp birliğinin perçinleşmesine vesile olan ramazan ayı sahip olduğumuz nimetlere şükür etmemizi ve bu nimetlere sahip olmaya ihtiyaç sahiplerini kendimizden önce düşünmemiz gerektiğini bizlere anımsatır.

Üstat Necip Fazıl eğer tadını bilirseniz ekmeği paylaşmak ekmekten daha lezzetlidir der. Rabbimizin bize hediyesi olan bu mübarek ayda ihtiyaç sahipleri ile paylaşmanın lezzetini daha ziyade bereketinin daha ihsanlı olduğuna hep birlikte şahitlik ediyoruz. Kıymetli hemşerilerim sizlerin de bildiği üzere son iki yıl içerisinde ramazan aylarına koronavirüs salgını gölgesinde buruk bir şekilde geçirdik. Çok şükür bu yıl etkisi azalan koronavirüs belasından tamamen kurtulmak üzereyiz. Fakat bu ülke Ramazan ayına da Rusya ile Ukrayna arasında başlayan siyasi ve sosyal etkileri bize kadar ulaşan bir savaş ortamında karşıladık. Daha önce komşumuz Suriye’de gördüğümüz insana trajedilerin bir benzerini de Ukrayna’da görüyoruz.

Yakından şahitlik ettiğimiz bu tablo bize vatan topraklarını korumanın özgürlüğümüze sahip çıkmanın onurumuzu muhafaza etmenin ne denli önemli olduğunu bir kez daha göstermiştir. Unutmamalıyız ki vatani olmayanın özgürlüğü olmaz, onuru kalmaz, onur kalmayalım da başına her türlü musibet gelir. Ülkemiz son on yıldır çevresinde sahneye konulan çirkin senaryoların hepsine maruz kalmıştır Rabbime şükürler olsun ki milletimiz birlik ve beraberliğimiz üzerinde oynanan oyunların hepsini birer birer bozarak İstiklalimizi ve istikbali bize halen getirtmemiştir. Milli iradeyi darbelerle ayaklar altına almak isteyenlere fırsat vermedik.

Sokakları karıştırarak ülkeyi kana ve ateşe boğmak isteyenlerin heveslerini kursaklarında bıraktık. Gözlerini ekonomimize dikenlerde var gücümüzle mücadele halindeyiz. Kıymetli hemşerilerim işte bu nedenle daha fazla birbirimize sıkı sıkıya sarılmalıyız, birbirimizi kırmadan saygı ve hoşgörü göstererek birlik ve beraberliğimizi daha da perçinlemeliyiz. Unutmayalım ki birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz müddetçe her geçen gün daha da güçlü olacağız. Kıymetli Berendiler, değerli misafirlerimiz. Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken, bu güzel akşamda sizlerle aynı sofrayı paylaşmaktan dolayı çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum, tekrar hoş geldiniz diyor sizleri sevgi saygı ve muhabbetle selamlıyorum” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here