Belen Belediyesi Atakaş Nikâh ve Konferans Salonu Hizmete Açıldı

0
200

belen nikah salonu1Belen Belediyesi Atakaş Nikâh ve Konferans Salonu, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Kurban kesimi, dualar ve kurdele kesimi ile gerçekleşen açılışta evliliğe adım atan genç bir çiftin de nikâhı kıyıldı.

Açılışa, TBMM İdari Amiri Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, Ak Parti Hatay Eski Milletvekili İsmail Soylu, Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın, Belen Belediye Başkanımız Adnan Vurucu, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Belen İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Salih Aygün, Emniyet Müdürü Ali Çolak, Milli Eğitim Müdürü Bekir Şahan, Belen İlçe Müftüsü Adem Cankurt, Hayırsever İşadamı Recep Atakaş, iş adamı Paşa Karaca, İskenderun Deniz Ticaret Odası Başkanı Bülent Kavsak, İskenderun Genç İş adamları Derneği Başkanı Gökhan Gökten, Belen İdare Amirleri Belen Belediyesi Meclis üyeleri, Belen Belediye Başkan yardımcıları, idare amirleri, belediye personeli, iş adamları, sivil toplum kuruluşları ve Belen halkı katılım gösterdi.

Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın, açılışta yaptığı konuşmasında salonun Belen’in sosyal ve kültürel gelişimine katkı sunacağını belirtti.

belen nikah salonu2

Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, açılışta yaptığı konuşmasında; “Atakaş Nikâh Ve Konferans Salonumuzda; Geleceğimiz olan çocuklarımıza verdiğimiz önemi bir kez daha göstereceğiz. Bu salonda kuracağımız “Çocuk Meclisi” ile Hatay’da bir ilke imza atacağız.  Belen ilçemizde yaşayan çocuklarımızın, problemlerini, taleplerini ifade etmeleri, yaşadıkları kentle ilgili Belediye Meclisimizin alacağı kararlarda, söz sahibi olmaları, çözüm önerileri geliştirmeleri amacıyla, kendi oylarıyla seçme ve seçilme deneyimini yaşayan, demokrasi kültürünü özümseyen ve geleceğe güvenle bakan nesiler yetiştireceğiz.

Belen halkımızın hizmetine sunulan bu salonda; konferanslar, konserler, seminerler, söyleşiler, sinema günleri düzenleyerek Belen ilçemizin sosyal yaşamına canlılık katacağız. Kendi alanında uzman, meslek sahibi kişilerle Belen halkımızı bu salonda buluşturacağız” şeklinde konuştu.

TBMM İdari Amiri ve Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, törende yaptığı konuşmada Belen halkına hizmet edecek bu salonun ilçemize hayırlı olması temennisinde bulundu.

Hayırsever iş adamı Recep Atakaş ise açılışta yaptığı konuşmada açılışı yapılan salonun Belen Belediyesi’ne ve halkına hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here