Belediye Başkanı Dingil; “Çanakkale Destanının Her Satırında İnsanlık Onuru Vardır”

0
82

seyfi dingil5İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Çanakkale Zaferi’nin 101. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vatan topraklarını korumak ve savunmak için canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen şehitlerimiz, vatanın birlik ve beraberliğinin güvencesi olarak sonsuza kadar milletimizin gönlünde yaşamaya devam edecektir diyerek duygularını ifade eden Belediye Başkanı Seyfi Dingil mesajında şu görüşlere yer verdi;

“Çanakkale Cephesinde Seyit Onbaşı gibi nice kahramanlarıyla dünyada eşi görülmemiş fedakârlıkla vatanını savunan güvenlik güçlerimiz bugün de her şartta, her bölgede, saldırılara göğüs germektedir. Çanakkale Zaferi, Türk askerinin imkânsızı başardığı, vatan sevgisini ve iman gücünü en üst düzeyde ortaya koyduğu bir destandır. Bu destanın her satırında insanlık onuru vardır. Bu onur, düşmana sadece silahlı mücadelede değil, verdiği insanlık dersi örnekleriyle de baş eğdiren Aziz Mehmetçiklerimize aittir.

Tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığını, milli birlik ve bütünlüğünü her şeyin üstünde tutan, bu uğurda büyük bedeller ödeyen aziz milletimiz, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş, canından aziz bildiği kutsal vatan topraklarını, canı ve kanı pahasına korumasını bilmiştir. Bu duygu ve düşünceler içerisinde 18 Mart Şehitleri Anma Gününde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete intikal eden kahramanlarımızı ve vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.”

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here