Başkan Fırat; “Türk Polis Teşkilatımız Gurur Kaynağımızdır”

0
99

uğur fırat-piyasa2İskenderun Kuyumcular ve Saatçiler Esnaf Odası Başkanı Uğur Fırat, Türk Polis Teşkilatı’nın 171’nci kuruluş yıldönümü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Fırat, mesajında; milletin huzur, güven ve emniyetinin teminatı olan Türk Polis Teşkilatı’nın, devletin temel taşlarından biri olduğunu söyledi. Fırat, “Polis teşkilatımız, geçmişten günümüze ortaya koyduğu başarı ve performansıyla ulusal ve uluslararası alanda itibarını daha da arttırmış ve hepimiz için gurur kaynağı olmuştur. Polis teşkilatımız bir yandan uyuşturucu ticareti, cinayet, gasp ve silah tüccarlığı gibi organize suçlar, çete ve mafya gibi hukuk dışı örgütlenmelerle mücadele ederken diğer yandan ise hendekler kazan, barikatlar kuran, bölge haklına zulmeden, zalimce yıkım ve tahribat yapan cani terör örgütü ile kararlı bir mücadele sürdürmektedir. Polis teşkilatımız bu dikkat çekici performans ve başarısı ile halkımızın güven ve desteğini bir kez daha kazanmış, gücüne güç katmıştır.

Emniyet teşkilatımız, Anayasa ve kanunlardan aldığı yetki ve milletimizden aldığı büyük destek ile kamu düzeninin temini ve insan haklarının korunması için büyük azim ve kararlılıkla görevini yapmaya devam etmekte, bu uğurda şehit ve gaziler vermektedir. Şehitlerimizin hakkını asla ödeyemeyeceğimizi bilsek de onların mübarek mirasına ve kahraman gazilerimize sahip çıkmak, şehitlerimizin yakınları için her türlü imkânı seferber etmek boynumuzun borcudur. Tüm bu duygular içerisinde Türk Polis Teşkilatı’nın 171. Kuruluş yıldönümünü kutluyorum” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here