Başkan Dingil; “Engelleri Ortadan Kaldırmalıyız”

0
86

bld-resim sergisi1Down Sendromlu Çocuklardan Resim Sergisi ve Müzik Dinletisi

İskenderun Belediyesi ile Engelsiz İskenderun Derneği işbirliğinde düzenlenen Down Sendromlu çocukların hazırladığı resim sergisi ile müzik dinletisi büyük ilgi gördü.

Dünya Down Sendromu Farkındalık günü münasebetiyle hazırlanan etkinlikler İskenderun Prime Mall Alışveriş Merkezinde yapıldı. Etkinliklere İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Engelsiz İskenderun Derneği Başkanı Feray Dingil, Belediye Meclis üyeleri, Sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, Down sendromlu çocukların aileleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

bld-resim sergisi2

Resim sergisinin açılmasından önce duygularını ifade eden İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil; “Öncelikle engelleri ortadan kaldırmalıyız. Down sendromlu çocuklarımızın, gençlerimizin istediklerinde pek çok şeyin üstesinden gelebileceğini, toplumla bütünleşip neler yapacaklarını bugün gördük. Bu tür etkinlikler arttırılmalı, üretkenlik yönünde farkındalık yapılmalı. Onların rahatlığı, ailelerinin mutluluğu bizler için hep bir onur vesilesi olmuştur. İskenderun Belediyesi olarak her zaman bu yavrularımızın hizmetinde olacağız” dedi.

bld-resim sergisi3

Down sendromlu çocuklar için kurulan Engelsiz İskenderun Derneği Başkanı Feray Dingil ise farkındalık yaratmak amacıyla düzenledikleri resim sergisi ve müzik dinletisine katılanlara teşekkür ederek, down sendromlu çocukların kendilerinin çalışıp para kazanabilecekleri bir sosyal tesisi hayata geçireceklerini belirtti. Kendi yaptıkları resimlerin sergisinde mutlulukları gözlerinden okunan Down sendromlu çocuklar daha sonra müzik öğretmenleri eşliğinde söyledikleri şarkılarla izleyenler tarafından uzun süre alkışlandılar.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here