Bankalar Yolu Yeniden Düzenleniyor

0
146

bld-bankalar yolu1İskenderun Belediyesi, cadde düzenleme projeleri ile İskenderun’da şehir hayatının paylaşıldığı mekânları güzelleştiriyor. Bankalar yolu olarak bilinen güzergah da, yeni yapılacak düzenlemeler ile vatandaşların bir arada olmanın keyfini yaşayacağı, ticari ve sosyal hayatın güzelliklerinin paylaşılacağı mekânlardan biri olacak.

bld-bankalar yolu2

İskenderun Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler özellikle bankalar ve iş merkezlerinin yoğun olarak bulunduğu cadde ve sokaklarda düzenleme çalışmalarına başladı. Çalışmaları ilk gün yerinde inceleyen Belediye Başkanı Seyfi Dingil; “Bankalar bölgesi olarak bilinen alan çevresinde bulunan tüm cadde ve sokakları parke taş döşemesi, kaldırım, yağmur suyu giderleri ve yeşillendirmesi ile çağdaş ve modern bir kente yakışır hale getireceğiz. Şehir merkezinin belirli bir bölümünü bu şekilde yeniden düzenleyerek bir ticari yaşam haline, gezi alanlarına çevireceğiz” dedi.

Belediye Başkanı Seyfi Dingil; “İki vatandaşın bir arada yürüyemediği kaldırımları yeniden düzenleyerek vatandaşlarımızın kolay kullanımına açacağız” diyerek Bankamatiklerden kaynaklı yaşanan sıkıntıların da giderileceğini ifade etti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here