Bakan Nabi Avcı EMİTT Fuarındaki Hatay Standını Ziyaret Etti

0
94

emitt fuarı3Dünyanın en büyük turizm fuarından biri olan 2017 EMITT 21. Doğu Akdeniz Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı, İstanbul’da misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Hatay’ın tarihini ve kültürünü tanıtmak üzere hazırlanan “Ezan, Çan, Hazan ve Tarih” temasıyla yerli yabancı turistlerin ilgi odağı olan Hatay Büyükşehir Belediyesi standını ziyaret etti.

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Hatay BŞB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın Hatay’ın barış ikliminin ve kültürel zenginliklerinin tanıtılması hususundaki hassasiyetine uygun hazırlanan standı büyük beğeniyle gezdi. HBB standına gelen misafirleri Harbiye Şelalesi’nin mitolojik hikâyesinin tiyatral gösterisi ile karşılayan sembolik Apollon ve Daphne’yi de büyük bir hayranlıkla izledi.

emitt fuarı4

HBB görevlileri tarafından standı ziyaret eden Bakan Nabi Avcı’ya günün anısına Hatay’ın tarihi dokusunu yansıtan ve en önemli değerlerden biri haline gelen, Antik Çağ’da Anadolu coğrafyasında devlet kurmuş ve önemli uygarlıklardan biri olan Hititlerin Kralı Şuppiluliuma’nın heykeli ve tablosu hediye edildi.

HBB’nin standında fotoğraflar çektiren Bakan Nabi Avcı, dünyadaki 23 medeniyetin 13 medeniyetine ev sahipliği yapmış Hatay’ın tarihi dokusuna hayran kaldığını ifade ederek, yerli ve yabancı turistlerin mutlaka Hatay’a giderek kentin kültürel zenginliğini yakından görmeleri gerektiğini belirtti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here