Bahçeşehir’de ‘Kupa’ Sevinci!

0
427

bahçeşehir koleji9Belen’de düzenlenen 19 Mayıs Futbol Turnuvasında, İskenderun Bahçeşehir Okulu birinci oldu. Karşılaşma sonunda kupayı alan Futbol takımı okulda coşkuyla karşılandı.

Öğrencilerinin akademik başarısı kadar sportif ve sanatsal gelişimine de önem veren Bahçeşehir Okulları, elde ettikleri birincilikle bunu bir kez daha kanıtlamış oldu. Beden Eğitimi Öğretmeni İlker Tüzel Özçelik’in çalıştırdığı takım; 8. sınıf öğrencileri Emre Can İnan, Kaan Pırlant, Ali Ozan Ocak, Tuna Uslu ve Arda Taha Demir ile 7. sınıf öğrencileri Turan Bayar, Bartu Şener, Ali Şahin, Ahmet Efe Meniz, Efe Gürgen ve Can Kılınç’tan oluşuyor.

Beden Eğitimi Öğretmeni Özçelik, takımın yarısının 8. sınıf öğrencilerinden oluştuğunu, zorlu TEOG sürecinde hem sınava hazırlanıp hem de sporla uğraşmanın, öğrencilerin başarısına olumlu etki yaptığını belirtti. Özçelik, Bahçeşehir öğrencilerinin sporu günlük rutinlerinin doğal bir parçası haline getirmeyi küçük yaşta öğrendiğini, bunun da hem yaşam boyu sürecek faydalı bir alışkanlığa dönüştüğünü hem de gurur verici başarılara imza attıklarını söyledi.

Bahçeşehir Okullarında öğrencilerin yaşlarına, yetenek ve ilgi alanlarına göre farklı spor dallarına odaklanabilmesine de olanak veren bir ortam yaratılıyor.

Final karşılaşması sonrası okula kupayla dönen takım ise turnuva boyunca kendilerini destekleyen arkadaşları, onları okulda bekleyen öğretmenleri ve diğer öğrenciler tarafından coşkuyla karşılandı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here