Atalar Kolejinden Yükseliş Kolejine!

2
784

atalar kolejiMilli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim kurumları genel müdürlüğünün aldığı karar doğrultusunda Atalar koleji resmen kapatıldı.

Edinilen bilgiye göre bir süre önce kira kontratının yenilenmesi istemiyle 15 gün süreli geçici olarak kapatılan özel yeni Atalar Anadolu Lisesi, Özel Yeni Atalar Ortaokulu, Özel Yeni Atalar İlkokulu ve Özel Tek Fener Akşam Lisesi kira sözleşmesini yenileyemediği gerekçesiyle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından resmen kapatıldı. Bakanlığın ilgili yazısında adı geçen özel eğitim kurumlarının 5580 sayılı özel öğretim kurumları kanunun 7. Maddesi gereğinde sürekli olarak kapatılması ve kapatılma ile ilgili işlemlerin aynı kanunun hükümlerince valilikçe yerine getirilmesi görüşüne yer verildi.

Edindiğimiz bilgilere göre kapatılan Atalar Kolejinin hizmet binasında iş adamı Nuri Üysen tarafından Yükseliş Koleji adı altında yeni bir eğitim kurumunun açılacağı ve önümüzdeki günlerde kayıtlara başlayacağı öğrenildi. Yeni açılacak Yükseliş Kolejinde kapanan Atalar Kolejinin yönetici ve öğretim kadrosunun aynı şekilde görevlerine devam edeceği bilgisine de ulaşıldı.

2 YORUMLAR

  1. Yani cok normal 1.5 ay önce idare mahkemesi yürütmeyi durudurmayı kaldırırsa, milli eğitim bakanlığı kapatma kararını devam ettirirse, ne olacak diye sormuştum? İşte oldu.

  2. Bu okulun sonu nasıl olur bilmiyorum ama halen Cuma Bal isimli kişinin elinde kapatıldı deniliyo, Nuri Üysen okul açıyor deniliyo ama nedense kimse okula giremiyo ben bir kaç gündür gidiyorum, oğlumu kayıt için halen Atalar Koleji! Kimin kime gücü yetmiyo bilmiyorum…

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here