Asaş Filtre’nin Spor Yatırımları Devam Ediyor!

1
352

asaşspor1Filtre sanayi sektöründe ülkemizden önde şirketlerinden olan Asaş Filtre Sanayi A.Ş. Türk sporuna yatırımlarını sürdürmeye devam ediyor. İskenderun Asaşspor Futbol Kulübü, futbol müsabakalarında dört ayrı kulvarda mücadele ederken, geleceğin sporcularını da yetiştirmek gayesi içinde hareket ediyor.

Ülkemizin saygın sanayi kuruluşlarından biri olan ve çok sayıda yabancı ülkelere filtre ihraç eden Asaş Filtre Sanayi Anonim Şirketi, bünyesinde bulunan İskenderun Asaşspor Futbol kulübüne her yıl 250 Bin TL harcayarak Türk futboluna büyük katkı sağlıyor.

Konu ile ilgili görüşlerini dile getiren Kulüp Başkanı Zeki Göçmen; “Bu sezon Hatay Amatör Küme Süper Liginde mücadele etmekteyiz. Bunun haricinde gençlerden oluşan dört ayrı kategoride de mücadele ediyoruz. Amacımız bölgemiz gençlerini kötü alışkanlıklardan kurtarıp, Türk futboluna kazandırmaktır” dedi.

Geçmiş yıllardan beri devam eden maddi desteklerinin bundan sonra da devam edeceğinin altını çizen Kulüp Başkanı Zeki Göçmen, gençlerden iyi futbol ve başarının yanı sıra centilmenlikte beklediklerinin da altını çizdi.

Asaşspor U-19 Takımından Bir Düzine Gol

Öte yandan, 2013-14 futbol sezonunda Hatay Amatör Küme U-19 Liginde mücadele eden İskenderun Asaşspor futbol takımı, geçtiğimiz hafta sonunda oynamış olduğu lig maçında rakibi Belen Belediyespor’u 12-0 mağlup etti.

İskenderun 5 Temmuz dış sahasında geçtiğimiz hafta sonu oynana Hatay Amatör Küme U-19 liginde İskenderun Asaşspor ile Belen Belediyespor karşı karşıya geldi. Maçın başından sonuna kadar üstünlüğünü elinden bırakmayan Mavi-Beyazlı ekip İskenderun Asaşspor, gol yemeden rakip kaleye 12 gol attı. Müsabakada İskenderun Asaşspor’a galibiyeti getiren golleri Egemen (5), İsmail (4), Yasin (2) ve Okan kaydetti.

1 YORUM

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here