Arsuz, MIPIM’ı Fethetti

0
139

arsuz fuar değerlendirme1Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile birlikte katıldığı dünyanın en büyük emlak ve gayrimenkul fuarı olarak kabul gören MIPIM Fuarı’nın oldukça verimli geçtiğini belirterek, yapılan çalışmaların Hatay’a ve Arsuz’a ciddi bir vizyon katacağını ifade etti.

Fransa’nın Cannes şehrinde 15-18 Mart tarihleri arasında gerçekleşen fuarın yatırım portföyünü ve marka değerini artırmak isteyen kurum ve kuruluşlar için önemli bir yer olduğunu ifade eden Başkan Culha, ekonomik durgunluğun hakim olduğu bir dönemde yabancı yatırımcıların Arsuz’a büyük ilgi gösterdiğini ifade etti.

Antalya, Balıkesir, Bursa, İstanbul, Kocaeli, Konya ve Ordu Büyükşehir Belediyeleri’nin stantlarıyla göz doldurduğu fuara Hatay’ın adeta damga vurduğunu ifade eden Culha, Hatay Büyükşehir Belediyesi standının da turizmden ticarete uzanan pek çok yatırım projesiyle göz doldurduğunu ifade etti.

Hatay’ın ilk kez Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş öncülüğünde MIPIM Fuarı’nda tanıtıldığına dikkat çeken Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha; “Türkiye’nin yanı sıra Fransa, Rusya, Belçika, Brezilya, İngiltere, Japonya, Almanya ve birçok ülkenin yer aldığı MIPIM Fuarı’na geniş bir ekiple katıldık. Fuarın konseptine uygun olarak Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Lütfü Savaş,  Hatay’ı ve bazı büyük projelerini de ulusal ve uluslararası düzeyde tanıttı. Gerek Sayın Başkanımızın görsel ve yazılı medyadaki performansı, gerekse stantta yabancı firma temsilcileriyle yapılan görüşmeler çok olumlu geçti.

Hatay’ın yanı sıra, ilçemiz Arsuz’u da ulusal ve uluslararası düzeyde anlatma ve tanıtma fırsatı yakaladığımız fuarda, ayrıca yatırımcılarla birebir görüşme imkanı bulduk.  Bizler, turizm kenti olan Arsuz’u dünyaya tanıtma uğraşı verirken, Kale Mahallemizde yapılması düşünülen kömürlü termik santral başvurusu haberiyle sarsıldık. Bir turizm ve tarım kenti olan Arsuz’a böyle bir projenin hiç uygun olmadığının bir kez daha altını ısrarla çizmek istiyorum. Zaten kurulması düşünülen alanın turizm bölgesi olması ve Turizm Master Planı içerisinde olması da bu projeyi imkansız kılıyor” derken, termik santral konusundaki kararlılığını da bir kez daha dile getirdi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here