Araç da Şoför de Suriye’den!

0
49

Cilvegözü’ndeki Patlamayla İlgili İlk İnceleme Tamamlandı

Geçtiğimiz günlerde Cilvegözü Sınır Kapısında meydana gelen, 14 kişinin hayatını kaybettiği ve 25 kişinin yaralandığı ve pek çok tartışmalara neden olan patlamayla ilgili ilk inceleme tamamlandı. İstihbarat birimleri, saldırıyla ilgili yeni ayrıntılara ulaştı. Patlamaya ilişkin ilk incelemede bombacının Suriye uyruklu olduğu, aracın ise Türkiye’de herhangi bir kaydı olmadığı belirlendi.

Patlamanın kilit sorularından, ‘Araç Türkiye’den mi gidiyordu?’ tartışmalarına son nokta konuldu. Aracın, Suriye tarafından gümrük kapısına geldiği kesinlik kazandı. İstihbarat-terör ve kriminal uzmanlardan oluşan özel ekip, patlayan aracın sağlam kalan tek parçası olan motor bölümünü incelemeye aldı. Buradan aracın şase numarası belirlendi. Bu numaradan yola çıkılarak aracın Suriye’de kullanıldığı, Türkiye’de ise herhangi bir kaydı bulunmadığı belirlendi.

Patlayan araçtan indikten sonra Türkiye’ye kaçan ve görüntüsü güvenlik kameralarına yansıyan şüphelinin kimliğine de ulaşıldı. Patlamanın ardından ticari bir taksi ile Hatay merkeze 15 kilometre kala inen ve ortadan kaybolan şüphelinin Suriye uyruklu olduğu belirlendi. Şüphelinin yasadışı yollarla tekrar Suriye’ye kaçtığı düşünülüyor.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here