Adalet Eski Bakanı Ergin, Esnaf Oda Başkanlarını Ziyaret Etti

0
127

sadullah ergin1Milletvekili Ergin; “Bilgiyi Yönetebilen Toplumlar İstikbale Hakim Oluyor”

Eski Adalet Bakanı ve Ak Parti Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, İskenderun Esnaf Oda Başkanlarını ziyaret ederek, Hatay’daki son gelişmeleri değerlendirdi. Ak Parti Hatay milletvekilleri Orhan Karasayar, Hacı Bayram Türkoğlu, Ak Parti Hatay Milletvekili aday adayı Mehmet Alğan, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Payas Belediye Başkanı Bekir Altan ve beraberindeki kalabalık partililer ile birlikte gelen Milletvekili Sadullah Ergin’i birlik salonu girişinde Hatay Esnaf Odaları Başkan Yardımcısı Uğur Fırat ve diğer Esnaf Oda Başkanları karşıladı.

Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren Hatay Esnaf Odaları Başkan yardımcısı Uğur Fırat; “Hatay ve bölgemizde milletvekilli ve bakanlığınız döneminde yapmış olduğunuz hizmetler bölgemizi ekonomik sosyal ve kültürel yönden gelişmesini sağlamıştır. Yapmış olduğunuz başarılı görevlerinizden dolayı esnafım adına sizlere teşekkür ediyoruz” dedi.

sadullah ergin2

Ardından söz alan Ak Parti Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, enerji kaynaklarının tamamının Ortadoğu’da olduğunu hatırlatarak; “Ama bu enerji kaynaklarının olduğu hiçbir ülke rahat değil. Baktığınız zaman hepsinde sorun var. Huzursuzluk var. Dolayısıyla ülkeleri güçlü yapan, zengin yapan şey yer altı, yer üstü kaynaklarının güçlü olması değil. İmkanlarını, insan kaynaklarını ve onun dışındaki zenginliklerini doğru yöntemlerle yönetebilen, bilgiyi yönetebilen toplumlar istikbale hakim oluyor. Baktığınız zaman hiçbir yer altı veya yer üstü zenginliği olmayan Avrupa’daki, Atlantik ötesindeki güçlü devletler bilgiyi yöneten insan kaynaklarını iyi yaşayabilen yetişmiş insan gücünü kullanabilen ülkeler dünyanın geleceğine hükmediyorlar” dedi.

Hatay’a ve Hatay halkına verdikleri sözleri tutmanın da onurunu yaşadıklarını vurgulayan Milletvekili Ergin, Hassa Tünel projesi, İskenderun Limanının özelleşmesi, İskenderun Teknik Üniversitesinin bölgeye kazandırılması ile İskenderun’un ekonomik, sosyal ve kültürel yönden de hızla gelişeceğini sözlerine ekledi. Esnaf Odalarının da önemine değinen Milletvekili Ergin; “Esnaf odaları şehrin aynası esnafın sesi soluğudur. İskenderun’da Esnaf Oda başkanlarımızın bu birlik ve beraberlikleri esnafımıza da yansımaktadır. Bu bakımdan esnafımız bizler için son derece önemlidir. Hepsinin emeğine, bileğine sağlık, alın terlerine saygımız büyük” diye konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here