71 Yaşında Yeniden Hayata Tutundu

0
119

palmiye hastanesi18Kalın Bağırsak Kanseri Hastasına Başarılı Operasyon

İskenderun’da, kalın bağırsak kanseri belirlenen 71 yaşındaki Mehmet Keskin’e, Özel Palmiye Hastanesi’nde Op. Dr. Yılmaz Şahutoğlu ile ekibi tarafından başarılı bir cerrahi operasyon gerçekleştirildi.

Hastaneye makatta kanama, karın ağrısı şikâyetleriyle geldiği belirtilen 71 yaşındaki Mehmet Keskin adlı hastaya, yapılan tetkikler ve kolonoskopik incelemeler sonucu ‘kalın bağırsak’ kanseri teşhisi konuldu. Gerekli hazırlık aşamasından sonra hastanın ameliyata alındığını ve son derece başarılı bir operasyon ile cerrahi tedavisinin gerçekleştirildiğini belirten Op. Dr. Yılmaz Şahutoğlu ameliyat sonrası gerekli takip ve tedavinin de başarı ile tamamlandığını söyledi.

Kanser Türlerinin 4’te 1’i Sindirim Sistemi Kanseri

Hastanın cerrahi açıdan sağlığına kavuşmuş vaziyette onkolojik tedavi önerilerek taburcu edildiğini de kaydeden Op. Dr. Şahutoğlu; “Günümüz koşullarında dünyada her yıl 14 milyon insanın kansere yakalanmakta ve 8 milyon kişinin kanser nedeniyle hayatını kaybettiği bir süreçte, insanların bu yöndeki rutin inceleme ve tetkiklerini ilgili sağlık kuruluşunda yaptırmasının önemi ciddi olarak artmaktadır. Kadınlarda en sık meme, erkeklerde akciğer kanserinin görüldüğü bir süreçte tüm kanser türlerinin topluca 4’te 1’ini ve tüm kanser ölümlerinin de ne yazık ki 3’te 1’ini sindirim sistemi kanserleri oluşturmaktadır” diye konuştu.

Başarılı bir operasyon geçiren 71 yaşındaki Mehmet Keskin de; “Sayın Dr. Yılmaz Şahutoğlu’nu zaten uzun yıllardır tanıyoruz, aile doktorumuzdur. Kendimi onun şifalı ellerine gönül rahatlığı ile teslim ettim. Çok şükür yapılan güzel bir ameliyatla sağlığıma kavuştum. Yakın ilgisi, samimiyeti ve başarılı müdahalesinden dolayı kendisine çok teşekkür ederim” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here