İskenderun’da ‘Engeller Kalkıyor’ Projesi Başvuruları Başladı

0
93

iste-proje-basvurusu1İskenderun’da Engeller Kalkıyor projesi program kapsamında, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen ve İskenderun Teknik Üniversitesinin de ortağı olduğu proje ile ilgili kurslara katılım için başvuruların başladığı belirtildi.

Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Desteklenmesi Hibe Programı kapsamında,  İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nın yürütücülüğünü üstlendiği, İskenderun Teknik Üniversitesi’nin ortak olduğu, ‘İskenderun’da Engeller Kalkıyor’ Projesi kurslarına katılım için başvurular başladı. Yapılan açıklamada; “12 ay boyunca uygulanacak olan proje kapsamında, 100 engelli vatandaşımıza, Girişimcilik, Temel Muhasebe, İngilizce, Bilgisayar kursları verilecektir. Ayrıca İskenderun’da Engeller Kalkıyor Projesi kapsamında İskenderun’daki engelli bireylerin yaşam standartlarını arttırmaya yönelik yenilikçi faaliyetler ortaya koyma, Engelli vatandaşların iş gücü piyasasında yer almasını sağlayacak eğitimler verme Kamu ve özel sektörde engelli bireylerin istihdamına yönelik bilinç oluşturma Eğitime katılan kursiyerlerin KOSGEB tarafından bilgilendirilmesinin sağlanması, Kursiyerleri motive edici ve özgüvenlerini arttırıcı psikolojik danışmanlık hizmetleri sağlama gibi bir çok amaç edinmiştir. Proje kapsamındaki kurslara katılabilmek için başvuru süreci başlamış olup 30 Ocak 2017 tarihine kadar başvurular devam edecektir. Başvurular İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Proje Koordinatörlüğünde alınacaktır” denildi.

Başvuru süreci ve proje hakkında bilgi almak isteyenlerin İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ‘İskenderun’da Engeller Kalkıyor’ Proje Koordinatörlüğüne başvurabilecekleri belirtildi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here