Cıncık; “Asla Umudumuzu Kaybetmiyoruz”

0
64

igc-yeni-yil1İGC Üyelerinden Yeni Yıl Kutlaması

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti (İGC) üyeleri ‘Yeni Yıl Kutlaması’ için Basın Merkezinde bir araya gelerek, bol-bol sohbet ettiler.

İGC Başkanı Veysel Cıncık, gazetecilerin birlik ve beraberlik içinde büyük fedakarlıklarla çalıştığını, ancak 2016 yılında Türkiye’de pek çok üzücü olayın yaşandığını belirterek; “2016 hem ülkemiz hem de birçok ülke için çok üzücü olaylara şahit oldu. Terör olayları gündemimizden hiç düşmedi. Komşumuz Suriye’de binlerce masum insan öldü, milyonlarca insan ülkemize sığındı. Trafik kazaları hiç durmadı. Afrika ülkelerinde açlık ve hastalık bitmedi. Büyük ülkelerin sattığı silahlar masumların canını aldı. Hâlbuki bu harcanan paralar açlara harcansaydı dünyada terör de, açlık da bitirilirdi. Karanlık bir tablosu var 2016 yılının. Ancak asla umudumuzu kaybetmiyoruz.

igc-yeni-yil2

Geleceğe her zaman ümitle bakmaya devam ediyoruz. Gazeteciler olarak yakın ve uzak çevremizde gelişen tüm olayları da yakından izlemeyi sürdüreceğiz. Yaşadığımız çevreye, memleketimize, ülkemize yararlı olacak tüm çalışmaları yapacağız. Her zaman sorumlu gazetecilik yaparak halkımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz. Bu çerçevede 2017 yılının Ülkemize, Milletimize, Ailemize ve meslektaşlarımıza en güzel, en mutlu günleri getirmesini diliyor ve herkesin yeni yılını kutluyoruz” şeklinde konuştu.

Kutlamalardan sonra İskenderun Gazeteciler Cemiyeti, üyelerine üzerlerinde isimleri yazılı olan özel ajandalar armağan etti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here