Başkan Vurucu’yu İsyan Ettiren Borç

0
163

belen belediye başkanı2Hatay’ın 30 Bin Nüfuslu Belen İlçe Belediyesi’nin MHP’li Başkan Döneminden 73 Milyon Lira Borcu Olduğunu Öğrenen Başkan Adnan Vurucu, “Belediye Hizmet Binası Dahi Bizim Değil” diyerek tepkisini dile getirdi. Vurucu: “Belediyenin Arşivini İnceleyen Müfettişler ‘Burası Bakkal Dükkânından Daha Kötü Yönetilmiş” dedi.

Hatay’ın AK Parti’li Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, 30 bin nüfuslu ilçesinde belediyenin borcunun 73 milyon TL olduğunu öğrenince isyan etti. Kendisinden önce 3 dönem belediye başkanlığı yapan MHP’li belediye başkanından kendilerine 73 milyon TL borç kaldığını söyleyen Vurucu, “Belediyemizin hizmet binası dahi bizim değil” dedi.

Vurucu düzenlediği basın toplantısında, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinden sonra göreve geldiklerinde başta mali hizmetler müdürlüğü olmak üzere tüm müdürlüklerden arşivlerini talep ettiğini belirterek; “Yaptığım inceleme neticesinde Belen İlçe Belediyesinin 73 milyon TL gibi büyük bir borç batağında olduğunu tespit ettik. Bunun neticesinde İçişleri Bakanlığı’ndan müfettişleri talep ettim. Müfettişlerimizin yapmış olduğu inceleme neticesinde büyük yolsuzlukların olduğu ayyuka çıkmış durumdadır.

belen belediye başkanı1

Gelen müfettişlerin söylediği bir tek şey ‘Burası bakkal dükkânından kötü işletilmiştir’ oldu. Belediyemizin hizmet binası dahi bizim değil. 30 bin nüfuslu bir ilçenin 73 milyon TL borcu olur mu? Bunu kişi başına böldüğüm de her kişiye iki bin dört yüz lira bu belediye borçludur. Bu Türkiye’de hiçbir belediyenin yapmadığı borç tablosudur. Hatay’ın 15 ilçesi var 6 ilçesine denk bir borç tablosuyla karşı karşıyayız. Nasıl bir idaredir, nasıl bir yönetimdir. Ülkücüyüm, milliyetçiyim deyip geliyorsun bu memleketi borç batağına batırıp gidiyorsun. Daha halen çıkıp bu memlekette gezebiliyorsun. Bir insanda yüz olması gerekir. Biz buraya gelir iken yetimin hakkını sonuna kadar koruyacağız dedik. Sonuna kadar bu işin takipçisiyim ve takipçisi olmaya devam edeceğim” dedi.

39 ayrı iddiadan 89 kişinin soruşturma geçireceğini kaydeden Belen İlçe Belediyesi’nin Avukatı Sedef Kurtoğlu ise soruşturmada amaçlananın organize bir çetenin çökertilmesi olduğunu söyledi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here