Vali Topaca Sahil Cami İnşaatında İncelemelerde Bulundu

0
139

bld-sahil cami1“İskenderun’da Bu Eser Bir Sembol Olacaktır”

Hatay Valisi Ercan Topaca, İskenderun Belediyesinin 2016 yılı projeleri kapsamında yer alan Sahil alanında yapımı devam eden Nihal Atakaş Cami’nin inşaatını inceledi.

Geçtiğimiz Kasım ayı içerisinde temeli atılan Sahil Cami projesini çok önemseyen Hatay Valisi Ercan Topaca İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ile birlikte alan üzerinde yapılan çalışmalarla ilgili incelemelerde bulundu. Detaylı bilgi alan Vali Ercan Topaca; “Bu hizmetler kentimizin süsü, kimliği olacak eserler olarak yıllarca anılacaktır. İskenderun’da bu eser bir sembol olacaktır. Bu camiyi konumu itibariyle özellikle önemsiyoruz. Kentimize, ülkemize örnek olacak bir güzellikte olmasını arzu ediyoruz. Bu anlamda Caminin yapımı için hiçbir şey esirgemeyen hayırsever işadamı Recep Atakaş’a şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

bld-sahil cami2

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ise yaptığı konuşmasında caminin planlanmasında ve yapımında emeğini esirgemeyen tüm kurum ve kişilere teşekkür etti. Şehrin tanıtım ve prestiji açısından çok önem verdikleri Caminin inşasının hızla devam ettiğini görmekten mutlu olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Seyfi Dingil; “Körfezin incisi şehrimize yakışacak nitelikte olacak olan Nihal Atakaş Caminin inşaatı bittiğinde camimiz ile gurur duyacağız. Sayın Valimizin hassasiyeti bizim çalışma şevkimizi arttırıyor. Umuyorum ki bir an önce bitecek sahil cami, şehrin doğasına ayrı bir güzellik katacaktır. Bizim buradaki çalışmalarımız yalnız Allah’ın rızasını kazanmaktır. Nihal Atakaş Camii, İskenderun halkının gurur duyacağı minyatür ve simgesel bir camidir. Şu anda çalışmalar planlama doğrultusunda gidiyor. Kısmet olursa bir devlet büyüğümüz ile birlikte açılışını yapmak istiyoruz” diye konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here