2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı İlk Ders Zili Çaldı

0
26

Köseoğlu; “Çocuklarımıza Kaliteli ve İyi Bir Eğitim Vermek Zorundayız”

İlköğretim Haftası Kutlama Programı, kentimizde bu yıl Beş Temmuz İlkokulunda gerçekleştirildi.

2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk günü saat: 09.30’da Beş Temmuz İlkokulu bahçesinde gerçekleştirilen İlköğretim Haftası Kutlama Programına İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Mithat Tolunay, Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Hatay Barosu İskenderun Temsilcisi Avukat Sevinç Çakıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu katılım gösterdi.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere aziz şehitlerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşunun yapılması ve akabinde İstiklal Marşımızın hep birlikte coşkuyla okunmasıyla başlayan kutlama programında, günün anlam ve önemine yönelik konuşmalar yapıldı, bayrak devir teslim töreni icra edildi, şiir okundu, çeşitli gösteriler yapıldı ve ilk ders zili protokol üyeleri ile minik bir öğrenci tarafından çalındı.

İlköğretim Haftasının anlam ve önemine yönelik konuşma yapan Beş Temmuz İlkokulu Müdürü Fikret Türkoğlu; “Yeni bir eğitim öğretim yılına daha başlamanın coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz. Öğrencilerimizin cıvıl cıvıl sesleriyle okulumuz koridorlarını ve sınıflarını doldurmaları en büyük mutluluk bizler için. Aramıza bu yıl katılan öğrencilerimizi de sevgiyle kucaklayıp okulumuza en kısa sürede alışmaları için çabalayacağız. Onlara bilgi yuvası olan okulun aynı zamanda sevgi yuvası olduğunu göstermiş olacağız. Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim öğretim yılının ülkemizdeki tüm öğrencilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu ise yaptığı kısa konuşmada; “Yeni bir eğitim öğretim dönemine başladığımız bu anlamlı haftada, ülkemizin geleceği olan çocuklarımız, okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşmanın mutluluk ve heyecanı içerisindedirler. Sevgili öğrenciler, okulunuzdaki bu ilk gün heyecanınızı bütün kalbimle paylaşıyorum. Bu heyecan ve coşkunuzu hayat boyu devam ettirmenizi ve paylaşmayı bilen, büyüklerine saygı gösteren, milli değerlerine sahip çıkan ve çalışkan bireyler olarak yetişmenizi temenni ediyorum. Değerli öğretmenlerim, çağımız bilgi ve teknoloji çağıdır.

Dünya milletlerine baktığımızda büyük bir teknoloji yarışı içinde olduklarını görmekteyiz. Gelecekte önder olacak, dünyaya yön verecek milletler bu yarışı önde götüren milletler olacaktır. Bu nedenle, bu günden çok çalışarak çocuklarımıza kaliteli ve iyi bir eğitim vermek zorundayız” açıklamasında bulundu.

Günün anlam ve önemine yönelik konuşmaların yapılmasının akabinde, Beş Temmuz İlkokulu öğrencileri tarafından sergilenen şiir ve dans gösterileri ile dördüncü sınıf öğrencilerinin, birinci sınıf öğrencilerine bayrak devir teslim töreni beğeniyle izlendi. (Haber: Helga TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here