“2017 Sonuna Kadar Hatay’ın İçme Suyu Sorunu Tamamen Çözülecek”

0
125

chp hatay4CHP lideri Kılıçdaroğlu, Antakya-Defne İçme Suyu İnşaatı Temel Atma Töreni’ne katıldı

Geçtiğimiz hafta sonu Hatay’a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hatay’da Antakya-Defne İçmesuyu İnşaatı Temel Atma Töreni’ne katıldı.

Törende açılış öncesi kısa bir konuşma yapan CHP lideri Kılıçdaroğlu; “En büyük başkanlar CHP’li başkanlardır, en büyük başkanlar halka hesap verirler, en büyük başkanlar kul hakkı yemezler. Yıllardır çözülemeyen su sorununu inşallah çözeceğiz. 2017 yılının sonuna kadar Hatay’ın içme suyu sorunu tamamen çözülecek. Onlar yıllardır uğraşıyorlar. Ama biz söz veriyoruz, saatinde dakikasında sözümüzü yerine getiriyoruz, neden, halka yalan söylemiyoruz. Neden, her kuruşun hesabını veriyoruz. Neden, ne söz verdiysek zamanında yerine getiriyoruz” dedi.

chp hatay5

Dış politikada yaşanan olumsuzluklara da değinen Kılıçdaroğlu; “Dış politikada en büyük zararları çeken illerden birisi de Hatay’dır. Ama Hatay bir Kilis gibi olmadı, Hatay bir Gaziantep gibi olmadı, neden olmadı, çünkü Hatay’ı yöneten CHP’li belediye başkanları var, onun için olmadı. Dış politika her vatandaşımızı yakından ilgilendiriyor. Bakın görüyorsunuz pek çok TIR yolun kenarında bekliyor, ‘nasıl satacağız, paramızı kazanacağız’ diye. Tarım zarar gördü, turizm zarar gördü. Çiftçi bize soruyor, ne olur diyor, dış politikayı düzeltin, malımızı satalım diyorlar. Turizmciler geliyorlar ne olursunuz dış politikayı düzeltin, turist gelsin diyorlar.

chp hatay6

Onlara sözüm söz, Kılıçdaroğlu sözü, CHP iktidarında bütün sorunlarınızı çözeceğiz. Bütün komşularımızla barış içinde yaşayacağız. Çünkü bizim felsefemiz var. Yurtta sulh cihanda sulh! Bütün dış politikamızı dostluk temeli üzerine inşa edeceğiz. Bütün dış politikamızı Türkiye’nin çıkarları üzerine inşa edeceğiz. Hiç kimse kaybetmeyecek, herkes kazanacak, lokantacı da kazanacak, çiftçi de kazanacak, sanayici de kazanacak, kamyon şoförü de kazanacak, herkes kazanacak, kul hakkı yiyenler kaybedecek” diye konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here