Türkiye Ermenileri Patrikliği Kaymakamından Hatay’da Protokol Ziyareti

0
49

Başkan Savaş, Türkiye Ermenileri Patrikliği Kaymakamı (Değabah) Episkopos Sahak Maşalyan ve Beraberindeki Heyeti Ağırladı

Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hristiyan inancının büyük bayramlarından biri olan Meryem Ana’nın göğe yükseliş yortusu münasebetiyle Samandağ Vakıflı’daki ayine riyaset etmek üzere Hatay’a gelen Türkiye Ermenileri Patriklik Kaymakamı (Değabah) Episkopos Sahak Maşalyan ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı.

Ziyarette, İskenderun Karasun Manuk Ermeni Kilisesi Vakfı Başkanı Garbis Kısadur, Vakıflı Köyü Meryem Ana Kilisesi Vakfı Başkanı Cem Çapar, Hatay Ermeni Kiliseleri Din Görevlisi Peder Avedis Tabaşyan ve Vakıflı Köyü Muhtarı Berç Kartun da hazırda bulundu.

Ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, Hristiyanlık dininin kentin önemli yapı taşlarından olduğuna değinen HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, ziyaretine gelen heyetin Meryem Ana Yortusu bayramlarını tebrik etti.

Başkan Savaş konuşmasının devamında; “Biz samimiyetle çalışıyoruz ve bunun sonucunda da güzel kazanımlar elde ediyoruz. Allah ibadetlerinizi ve dualarınızı kabul etsin. Ülkesine faydalı olanlar, kendi inancını kimseyi rahatsız etmeyerek usulüne uygun yaşayandır. Biz kentimizdeki Hristiyan kardeşlerimizle barış içerisindeyiz. Aynı şehri paylaşıyoruz ve hepimizin amacı bu şehri yüceltmek. Biz bu şehirde huzur ve kardeşlik bağlarımızın güçlenmesini istiyoruz. Buna katkı sağlayan herkes bizim kardeşimizdir” dedi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş, ziyaretine gelen heyete, Hatay’a özgü yöresel ürünlerin yer aldığı hediye paketini takdim etti. (Haber: İlyas Edip TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here