Milli İttifak Adayları Erzinlilerle Bir Araya Geldi

0
49

milli ittifak19Çalışkan; “Erzin’i Yeniden Ayağa Kaldıracağız”

Saadet Partisi olarak seçime girecek olan Büyük Birlik ve Saadet Partisi Milli İttifak Hatay Milletvekili adayları, seçim ziyaretlerini Erzin ve Dörtyol ilçesinde esnaf ve dernek ziyaretleri ile yoğun bir şekilde sürdürdü.

Antakya Habib-i Neccar Caminde İmam Hatip Liseleri arası bölge hutbe yarışması programına katılan Saadet Partisi heyeti ardından Erzin ve Dörtyol ilçesinde seçim gezilerini devam ettirdi. Günün sonunda Antakya’ya gelen partililer Özkan ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Erzin’de esnaf, dernek ve bazı gazete ziyaretlerinde bulunan adaylar, Yrd. Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, Metin Yeşilkaya, Mustafa Ertaç, Atila Erol ve partililer, gittikleri yerlerde Erzin’in yeteri kadar yatırım alamadığından dolayı yakınan ve Osmaniye’ye bağlanmak isteyenlerin serzenişleri ile karşılaştılar.

Saadet Kadroları Yönetimde Olsaydı Bu Durumlar Yaşanmazdı

Saadet Partisi 1. sıra Milletvekili Adayı Yrd. Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, Erzin’de herkesin Osmaniye’ye bağlanma derdinde olduğunu, Milli Görüş belediyeleri ve Saadet kadroları yönetimde olsaydı bu durumların yaşanmayacağını belirterek gittikleri yerde projelerini anlattı.

milli ittifak20

“Erzinli kardeşlerimizin sorunlarını gördükçe çok üzülüyorum” diyen Çalışkan; “Görüyorsunuz Erzin, Osmaniye’ye bağlanmak istiyor. 10 binin üzerinde imza toplanmış ve Erzin ile Osmaniye Ticaret ve Oda başkanları ile STK’lar bu konuya sıcak bakıyor. Halk diyor ki; İlçede Kanalizasyon var arıtması yok. Binlerce TL harcandı otogar yapıldı ama bir türlü açılmıyor. Asbestli borulardan su içiyoruz. İlçe Hatay’a bağlı olduğu için 112’yi aradığında Hatay il merkezi çıkıyor. Ağır hastalar Hatay’a sevk ediliyor. Kalp krizi geçiren bir hasta 120 km mesafedeki hastaneye sevk ediliyor.

Bölgenin stratejik coğrafi konumu ve üretim açısından potansiyeli olmasına rağmen yetkililer bu konuda bir çalışma içerisinde olmamışlar. Ekonomi sıkıntı içerisindeki halk, tarımında bitme noktasında olması ve yeteri kadar yatırım almadıkları için çok dertli. Biz geldiğimizde daha önce ülkenin dört bir yanını donattığımız fabrikalar, üretim ve desteklemeler ile yeniden Erzin’i canlandıracağız, ayağa kaldıracağız” diye konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here