Hatay’a 2 Yılda 20 Milyon TL Aydınlatma Yatırımı

0
42

Toroslar Edaş’tan Hatay’a Aydınlatma Bakım ve Yatırım Çalışmaları Devam Ediyor

Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş (TEDAŞ), müşterilerine daha kaliteli hizmetler sunmak hedefiyle, mevcut aydınlatma sistemlerinde bakım, onarım ve yatırım çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Toroslar EDAŞ, Hatay ilinde sürdürülebilir ve kaliteli enerji sağlamak için şebeke ve aydınlatma yatırımlarını sürdürüyor. Hatay’a 2019 yılında yaklaşık 10 milyon TL’lik aydınlatma yatırımı yapılacak.

Hatay ilinde yapılan çalışma kapsamında ekonomik ömrünü dolduran aydınlatma ekipmanlarını yenileriyle değiştirirken, henüz ekonomik ömrünü doldurmamış, kullanılır durumda olan fakat dış etkenler sebebiyle arızalanan aydınlatma armatürleri de bakım ve onarımdan geçiriliyor.

Faaliyet gösterdiği 6 ilde 8,3 milyon nüfusa hizmet veren Toroslar EDAŞ 2019 yılının ilk 9 ayında Hatay’da yürütülen aydınlatma çalışmaları kapsamında; 8290 adet armatür ekonomik ömrünü tamamladığı için yenilendi. 26217 adet armatür yanar hale getirildi. Dış etkenler sebebiyle hasar gören 18347 metre kablo yenilendi.

Toroslar EDAŞ, sorumluluk bölgesinin genelinde yaptığı yatırımlar ve operasyonel iyileştirmeleri hayata geçirmeye ve bu hizmetleri müşterileriyle paylaşmaya devam edecek. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here