Arsuz’da 14 Nisan (Evvel Nisen) Bahar Bayramı Kutlandı

0
24

Arsuz Belediye Başkanı Sami Üstün, 14 Nisan (Evvel Nisen) Bahar Bayramı münasebetiyle Arsuz Belediyesi Nikah Salonu’nda kahvaltı düzenledi.

Kahvaltı etkinliğine; CHP Hatay Milletvekilleri Mehmet Güzelmansur, Nermin Yıldırım Kara, Servet Mullaoğlu, Önceki Dönem Milletvekilleri Suzan Şahin, İsmet Tokdemir, Arsuz Garnizon Komutan Vekili Ütğm. Şükrü Anıl Duran, Kurum Amirleri, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Meclis Üyeleri, Muhtarlar, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, İş İnsanlar ve vatandaşlar katılım gösterdi.

Baharın gelişini simgeleyen 14 Nisan (Evvel Nisen) Bahar Bayramı’nı kutlayan Arsuz Belediye Başkanı Sami Üstün; “Bildiğiniz gibi bayram sevinçtir. Bayram diriliştir, bayram yeniliktir, bayram coşkudur, bayram kötülüklerin yerini iyiliklere terk ettiği bir süreçtir. Bu bayramlar; küskünlerin barıştığı, barışın sürekli hâkim kalındığı bu güzel günlerde etkinliklerimizi geleneksel hale getirdiğimiz bayramlarımızdır.

Elbette ki yaşadığımız büyük zorlukların hemen ardından bu etkinliğin çok farklı bir anlam ve önemi var. Elbette ki 6 Şubat depremini unutmadık. Elbette ki kaybolan hayatlarımızı, canlarımızı, geçmişimizi, kaybolan bütün duygularımızı unutmuş değiliz. Ama bayram yeniden bir başlangıç yapmaksa, bugüne denk gelmesi, birbirimize omuz omuza tutunarak, ayağa kalkarak ve özellikle bahar bayramına denk gelen bu sevincin daim olması temennisiyle hepinizi tekrar tekrar saygı ve selamlarımla hürmet ederek hoş geldiniz diyorum.

Evvel Nisen olarak bilinen bahar bayramı; Anadolu’da ve Ortadoğu’da gerek nevruz Bayramı gerek paskalya bizde de ğiyt sabatağş şeklinde çeşitli etkinliklerle anılan bir bayramdır. Bu güzel coşkudan ve sizlerin de teşriflerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Milletvekilleri adına söz alan CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur da; “Öncelikle şeker bayramımız, Ramazan Bayramımız hepimize mutlu ve kutlu olsun. Hepimize mübarek olsun. Birlik, beraberlik kahvaltısını veren Sayın Sami Başkanıma ve değerli eşine teşekkür ediyorum. Hepinize tekrar nice mutlu bayramlar, nice mutlu günler diliyor, saygılarımı sunuyorum” dedi. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here