Zabıta’nın Ramazan Denetimi Aralıksız Sürüyor

0
107

bld-zabıta6İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, içerisinde bulunduğumuz Ramazan ayı münasebeti ile gıda satışı ve üretimi yapan işletmelere yönelik denetimlerini sıkı bir şekilde sürdürüyor. Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin halkın sağlığını korumaya yönelik yapılan denetimlerine, belediye’nin sağlık memuru ve gıda mühendisi de katıldı.

Ekiplerce, pastane, süt ürünleri, unlu mamuller imalat ve satışında bulunan işletmelerde temizlik ve hijyen kontrolü yapıldı. Ayrıca satışa sunulan yiyecek ve içeceklerin, imalatta kullanılan ürünlerin son kullanma tarihi de kontrol edildi. Kurallara uygun olmayan işletmelere işlem yapılan denetimde, son tüketim tarihi geçmiş meyve sularına imha edilmek üzere el konuldu.

Rutin denetimlerin Ramazan ayı dolayısıyla yoğunlaştırıldığını belirten Zabıta Müdürü Mehmet Uçucu, halkımızın sağlığıyla oynanmasına fırsat verilmeyeceğini ifade etti. Uçucu; “Ramazan ayında ve yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde denetimlerimizi arttırdık. Şehrimizin intizamı, halkımızın sıhhat ve huzuru için yaptığımız çalışmalarımızda halkımızdan destek ve duyarlılık bekliyoruz. Halkımız şikayetlerini bize bildirsinler. Çalışmalarımız aralıksız sürecektir. Halkımızın hizmetindeyiz” dedi.

Duygu sömürüsü yaparak vatandaşlardan haksız yoldan kazanç elde eden, dilenciliği meslek edinenlere de göz açtırmayan ekipler, yasalar çerçevesinde işlem yapıyor.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here