Yüzme İhtisas Türkiye 2.si Oldu

0
237

sutopu11İskenderun Yüzme İhtisas Kulübü Başkanı Kadir Doğan, 21-24 Ağustos tarihleri arasında İzmir’de yapılan Bayanlar 2. Lig Sutopu Müsabakalarında sezonu Türkiye 2’si olarak tamamladıklarını duyurdu. İkincilik kupasını elde eden antrenörler ve sporcular ile basının karşısına çıkan Kulüp Başkanı Kadir Doğan, hedeflerinin önümüzdeki yıl 1. Lige yükselmek olduğunu belirtti.

Türkiye Sutopu Federasyonu’nun 2014 yılı Faaliyet Programında yer alan Bayanlar 2. Lig Sutopu Müsabakalarının 1. devresi İskenderun’da, 2. devresi de Adana’da yapılmıştı. Son iki devre ise 21-24 Ağustos tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirildi. Aynı anda yapılan müsabakalarla birlikte Bayanlar 2. Lig Sutopu sezonu tamamlandı. Kentimizi temsil eden İskenderun Yüzme İhtisas Kulübü sezonu 2’ci tamamladı.

Konu ile ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Kulüp Başkanı Doğan; “Türkiye genelinden 8 takımın mücadele ettiği Bayanlar Sutopu 2. ligi sonunda takımımız Türkiye 2.’si olmuştur. Geçen yıl açık kümede ilk iki takım arasına kalarak 2. lige yükselen bayan takımımızın bu yıl da başarılı bir performans göstererek ligi ikinci sırada tamamlaması camiamızı mutlu etmiştir. Bu ekibimizin düzenli çalışması sonucunda elde edilen büyük bir başarıdır.

sutopu12

Müsabakalar sonucunda İzmir 35 Sutopu birinci, İskenderun Yüzme İhtisas Kulübü ikinci, Adana Yüzme İhtisas Kulübü üçüncü olmuştur. İzmir 35 Sutopu Kulübü 1.lige yükselmeyi başarmıştır. İzmir 35 kulübüne 1.ligde başarılar diliyoruz. Önümüzdeki yıl 1. lig için mücadele edecek güçlü bir ekibimiz var. Hedefimiz önümüzdeki yıl 1. lige yükselmek olacaktır. Yüzme ve Sutopu antrenörlerimizi ve sporcularımızı yürekten kutluyorum” dedi.

Daha sonra söz alan Kulüp Baş Antrenörü Murat Kaptanoğlu da; “Bilindiği gibi geçen yıl bayan takımımızla açık kümelerden Türkiye Bayanlar Sutopu 2. ligine yükselmeye hak kazanmıştık. İlk defa yükseldiğimiz 2.ligde de bu başarıyı göstereceğimize kimse inanmıyordu. Yıl boyu çalışmalarımızı sürdürerek iyi hazırlandık ve ligi ikinci bitirmeyi başardık. Ekip olarak çalışıyoruz bu başarı tüm ekibimizindir. Sezon bitmesine karşın çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz.

Şuanda önümüzde erkek takımımızın açık kümede mücadele edeceği üç müsabaka var. Umarım bunlarla ilgili de başarılarımızı sizlerle paylaşabilme imkanımız olur. Yüzmede benimle beraber Deniz Tümkaya, Esin Kakeci Sutopunda Ökkeş Çiçek, Mehmet Aktepe de bu başarılarda emeği olan antrenörlerimizdir. Huzurlarınızda hepsine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here