VIP İş Kadınları Derneği Kuruldu

0
449

vip iş kadınları1İskenderun’da yeni kurulan VIP İş Kadınları Derneği yöneticileri, amaçlarının kadınların sesini duyurmak ve iş hayatında kadınları desteklemek olduğunu belirttiler. Dernek Başkanı Aylin Çiftçi, yeni kurulmalarına karşın kadınlara ve ailelere yönelik birçok projelerinin olduğunu duyurdu.

İskenderun Gazeteciler Cemiyetinde bir basın toplantısı düzenleyerek, derneklerinin kurulduğunu kamuoyuna duyuran VIP İş Kadınları Derneği Başkanı Aylin Çiftçi, yönetim kurulu üyelerini tanıttı. Gülin Örer, Gülşen Çiftçi, Kameriya Alparslan, Divinya Atav, Rukiye Alpay ve Suzan Çapar ile kolları sıvayarak, tabela dernek olmayacaklarının altını çizen Başkan Aylin Çiftçi; “Kadınların kamuoyunda ve sosyal alanda sesini duyurmak, kadın haklarının erkeklerden önce geldiğini göstermek istiyoruz. İşsiz kalan bayanların eşlerinin aldığı asgari ücretle evlerini geçindiremeyeceğini biliyoruz. O nedenle kadınların iş hayatına atılmasını destekleyeceğiz.

Yeni kurulmamıza karşın kadınlara ve ailelere yönelik birçok projemiz hazır. İskenderun merkezli Hatay genelinde çalışmalarımız olacak. Birçok sivil toplum örgütleri ve kurum ve kuruluşlarla iç içe olacağız. Kısaca sosyal hayatta kadınları hak ettiği yere taşıyacağız” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here