“Umut Güvercinleri”ne Unutulmaz Bir Gezi

1
138

emniyet haber2İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği tarafından Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Destek ve Koruma Programı (ÇOGEP) kapsamında hazırlanan ve uygulamaya konulan “Umut Güvercinleri” isimli proje ile lise 11. ve 12. Sınıf öğrencilerine yönelik 5 ili kapsayan Çanakkale Gezisinin ikinci turuna katılan 35 öğrenci İlçe Emniyet Müdürlüğü önünden, İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Başar, Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği personeli ve aileler tarafından duygu dolu bir törenle uğurlandılar.

Umut Güvercinleri” isimli proje kapsamında geziye katılacak 35 öğrenci gezi öncesi tanışma ve bilgilendirme amacıyla İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü üst katında bulunan lokalde aileleri ile birlikte toplandılar. Çocuklarını uğurlamaya gelen aileler ve öğrencilerle tek tek ilgilenen İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Başar, öğrenciler ve aileleri ile sohbet ederek bilgilendirme konuşması yaptı. Konuşmasında; Ülkemizin bu gününe gelirken atalarımızın canları pahasına yaptığı fedakarlıkları örnek göstererek, nasıl biz olduğumuzu ve öğrencilerimizin başarılı olmalarının neden gerekli olduğu vurgusunu yaptı.

Öğrenciler, beş günlük, Ankara, Bursa, İstanbul, Çanakkale ve Konya illerini kapsayan program ile tarih, kültür ve kahramanlıklarla dolu unutulmaz bir gezi yaşadılar.

1 YORUM

  1. Bende bu 35 öğrenci arasındaydım, olmaktan da gurur duydum. Yanımızdaki polis abilerimiz ablalarımız, yol boyunca bize yakınlıkları olsun kendimi gerçekten değerli hissettim ve bu projenin amacında da olduğu gibi bir umudum var. Geleceğe karşı uçmak için güvercin olmaya karar verdim. Bu projeyi hazırlayan olmasını sağlayanlardan çok teşekkür ediyorum.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here