Lisanslı Kulüp Sayısı 46’ya Yükseldi

0
51

spor haberleri1Verilen Ek Sürede Eksikliklerini Tamamlayan Körfez İskenderunspor ve Hatayspor da Ulusal Lisans Almaya Hak Kazandılar…

TFF Kulüp Lisans Kurulu, Kulüp Lisans Sistemi kapsamında değerlendirmelerde bulunarak, yapılan incelemeler sonucunda en üst üç lig olan; Spor Toto Süper Lig, PTT 1. Lig ve Spor Toto 2. Ligdeki kulüplerin yapmış olduğu başvuruları, Hukuki, Sportif, Altyapı, Personel ve Mali Kriterlere göre inceledi. İncelemeler sonunda lisans almaya hak kazanan kulüp sayısı 46 oldu.

Kurulun ilk değerlendirmesinde UEFA Kulüp Lisans almaya hak kazanamayan ve içerisinde Körfez İskenderunspor ve Hatayspor’un da yer aldığı kulüplere 30 günlük ek süre verdi. Körfez İskenderunspor ve Hatayspor dâhil birçok kulüp verilen ek sürede eksikliklerini tamamlayarak Ulusal Lisans almaya hak kazandılar.

Eksikliklerini tamamlayamayan 29 kulübe ise eksikliklerin giderilmesi için Kulüp Lisans ve Mali Fair-Play Talimatının 25/1. maddesinde düzenlenen kriter ihlallerine uygulanacak yaptırımların belirlendiği talimatın ilgili maddeleri uyarınca, para cezası ve ikinci bir 30 günlük ek süre verildi. İkinci ek süre içerisinde eksikliklerini tamamlayamayan 21 kulübe Talimatın EK 11. maddesine göre ertelemeli puan cezaları verdi.

Kulüp Lisans Kurulu’nun yaptırımları, 25.07.2014 tarihli TFF Yönetim Kurulu Kararı ile talimata eklenen geçici 5. madde uyarınca 2015-2016 futbol sezonuna ertelendi. Böylelikle, 2014-2015 sezonu için lisans alan kulüp sayısı 46’ya yükselmiş oldu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here