“Hedefimiz, Milletin Hükümetini Kurmaktır”

0
62

işçi partisi açıkalama1İşçi Partisi Cumhurbaşkanlığı Seçimi Kararını Açıkladı

İşçi Partisi Merkez Karar Kurulu, Ankara’da toplanarak, Cumhurbaşkanlığı seçiminin temel siyasetini görüşerek, oy çokluğuyla karara bağladı. İşçi Partisi İskenderun İlçe Yönetiminden toplantıda alınan kararla ilgili şu açıklama yapıldı;

“Bütün adaylar ‘Açılım’ denen ABD güdümündeki bölünme planını savunuyorlar. Ancak bu üç aday, Türkiye halkının önündeki Millî Hükümet mücadelesine karşı aynı konumda değiller! CHP ve MHP yönetimleri, gösterdikleri çatı adayıyla Tayyip Erdoğan’ın Çankaya yoluna kırmızı halı sermişlerdir. Seçim, 3 Temmuz 2014 günü tamamlanmıştır.

Ne var ki Cumhuriyet yıkıcılığı ve bölücülük çıkmazdadır. Tayyip Erdoğanların Sıcak Para Ekonomisinin sonu gözükmüştür. Bölgemizde ‘Kürdistan’ adı altında ikinci bir İsrail kurma girişimi de, Suriye’nin kahramanca direnişiyle ve bölge ülkelerinin dayanışmasıyla bozguna uğratılmıştır. Böylece ‘Açılım’ dedikleri bölme planı çıkmaza girmiştir. 2002 yılında bir ABD projesiyle iktidar koltuklarına oturtulan Tayyip Erdoğanların saltanatını yıkma koşulları oluşmaktadır. Türkiye, Büyük Çözümün eşiğine gelmiştir.

Türkiye’mizi aydınlıklara çıkarmak için, bütün yurttaşlarımızı İşçi Partisi’nde örgütlenmeye ve Büyük Çözüm için sorumluluk üstlenmeye çağırıyoruz. 11 Ağustos sabahından başlayarak önümüzdeki görev;

-Tayyip Erdoğan iktidarından kurtularak bir Millî Hükümet kurmaktır.

-Bağımsız, halka dayanan, güçlü bir devlet örgütlemektir.

-Özgür, örgütlü, eşit yurttaşlardan oluşan çağdaş bir toplum inşa etmektir.

İşçi Partisi, seçim siyasetini bu görevlerin ışığında belirlemiştir. Tayyip Erdoğan’a ve Selahattin Demirtaş’a oy yok! Cumhuriyet yıkıcılığına ve bölücülüğe oy yok!

Sandığa giden ve gitmeyen, geçersiz veya geçerli oy kullanan bütün yurttaşlarımıza sesleniyoruz. Çankaya’ya tırmansa bile, Tayyip Erdoğan’ı milletimiz oradan kesinlikle indirecektir. Tayyip Erdoğan saltanatını yıkma mücadelesinde birleşelim! Hedefimiz, Milletin Hükümetini kurmaktır. İşçi Partisi göreve hazırdır.”

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here