Engelliler Yararına Yürüyüş Düzenleniyor

0
81

destek yürüyüşü1İskenderun Belediyesi, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Engelsiz İskenderun Derneği Başkanı ve Belediye Başkanı’nın eşi Feray Dingil’in büyük destekleriyle engelsiz bir İskenderun için down sendromlu ve engelli çocuklarımıza destek yürüyüşü düzenleneceği bildirildi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil; “Her sağlıklı insan potansiyel bir engelli adayıdır. Bizler belediye olarak elimizden geldiğince engelli vatandaşlarımızın ve down sendromlu çocuklarımızın her zaman yanında olacağız. Onların sosyal yaşama katkı sağlaması amacıyla çeşitli sportif ve kültürel etkinlikler düzenledik, düzenlemeye de devam edeceğiz. Bu çerçevede Cuma günü (bugün) saat 16.30’da Anıt Alanı’nda engelli çocuklarımız için destek yürüyüşü düzenleyeceğiz. Ardından Belediye Spor Kompleksi’nde Down Sendromlu Futbol Okulu’nun açılışını gerçekleştireceğiz. Yürüyüşümüze ve açılışa tüm halkımız davetlidir. Duyarlı tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.

İskenderun’da bir ilke daha imza atan İskenderun Belediyesi, geliri down sendromlu çocuklar yararına kullanılmak üzere gökyüzünde restoran konseptini gerçekleştirdi.

“Akdeniz Ülkeleri Mutfak Günleri”  organizasyonu kapsamında, Atatürk Anıt Alanı’nda gökyüzünde bir vinç yardımı ile kaldırılan platform üzerine yemek masası kuruldu.

Gökyüzünde restoran konsepti ile vatandaşlar eşsiz manzara eşliğinde yemek yeme keyfini yaşarken, bu güzel etkinlikte elde edilen gelir de down sendromlu çocuklar yararına kullanılacak.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here