Çelik-İş Sendikası Üyeleri İftarda Bir Araya Geldi

0
137

çelik-iş iftar11Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan; “Kediye Ciğer Emanet Edilmez…”

Çelik-İş Sendikası, üyelerine yönelik iftar etkinliklerine devam ediyor. Sendikanın İsa Taş Plaza’daki iftar yemeğine yoğun bir katılım olurken konuklar tesisin balkonlarına konulan ilave masalarda iftar ettiler.  Düzenlenen iftar yemeğine Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı, Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül, Çelik-İş Sendikası Mali Sekreter Bayram Altun, Çelik-İş Sendikası Genel Eğitim Sekreteri Recep Akyel, Çelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Demir, Şube Sekreteri Mehmet Güngör, Şube Mali Sekteri Murat Kayış, Şube Teşkilatlandırma Sekreteri Ender Keser, Şube Eğitim Sekteri Rıfat Alpboğan ve çelik işçisiyle aileleri katıldılar.

çelik-iş iftar12

Gecede, alkış ve sloganlar altında bir konuşma yapan Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan; “İsdemir’de sizlerin geleceğiyle ilgili bir oyun oynanıyor. Bu oyunu boşa çıkaran sizleri tebrik ediyorum. Sayısal olarak var olan üstünlüğünüzü bölmek adına, bel altı vuruşlarla bu çirkinliğe giriştiler ama bugün itibariyle başarısız olmuşlardır. Bunu sağlayan siz işçi kardeşlerimi tebrik ediyorum. Hak-İş Ailesi olarak 19 sendikamız var. 20.’si ve 21.’si de yolda ve geliyor. Türkiye’nin en büyük konfederasyonlarından biriyiz. Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül aynı zamanda Hak-İş Konfederasyonu’nda benim yardımcım ve onla gayet güzel anlaşıyor, mücadelemizi sırt sırta yapıyoruz. Kimse bizim aramızı bozamaz. Ben siz sevgili işçi kardeşlerime, 3 Ağustos’a kadar 3000 küsur olan sayınızı artırın diyorum. Bu kervan yürüyecek başka yolu yok. Allah korusun İsdemir’i ve işçileri bunlara teslim ederseniz, ciğeri kediye teslim etmiş olursunuz. Geçen hafta İstanbul’da OYAK’a ziyaretim oldu. Ziyaretim olumlu bir havada geçti. Herkes bilsin ki İsdemir’de, Hak-İş ve Çelik-İş kalmaya devam edecektir. Bizim silahlı ve militer gücümüz yok. Siz sağlam ve dik duracaksınız bizde sizler adına yetkiyi alacağız. 3 Ağustos’a kadar vakit var. Giden arkadaşlarınızı oradan çağırın ve daha güçlü bir birlik oluşturun. İsdemir’de yetki Çelik-İş’in olacaktır. Kutlu mücadeleniz hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

çelik-iş iftar13

Genel Başkan Mahmut Arslan konuşmasında İsrail zulmüne değinerek; “Gazze yanıyor. Filistin halkı zorda. Can kaybı giderek artıyor. Onlara Türkiye’den başka destek olan, yardım eden yok. Elbet bizler de elimizden gelen yardımı mazlum Filistin halkından esirgemeyeceğiz. Allah Filistin halkının yardımcısı olsun” dedi.

Gecenin bir diğer konuşmacısı Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül oldu. Genel Başkan Gül özellikle Filistin halkının dramına vurgu yaparak; “Ortadoğu ve Arap ülkeleri İsrail’in Filistin’e uyguladığı zulüm karşısında sessiz. Sadece Atatürk Türkiye’si Filistin halkı ile beraber. Emperyalist güçleri kınıyor ve lanetliyorum. Yaşasın mazlum halkların mücadelesi. Yaşasın Filistin halkının mücadelesi. Filistin için yardım kampanyaları düzenleniyor. Siz çelik emekçileri de bu yardımların içinde olun. Filistin halkıyla dayanışma adına maaşlarınızdan bir kısmını, gönlünüzden kopanları onlara verin” diye konuştu.

çelik-iş iftar14

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here