Bu Kafayla Çok Zor (5)

0
72

Değerli okurlarım, attığım başlığa da giderek ısınmaya başladım. Isınmakla birlikte şunları da düşünmeden geçemiyorum… İnsanın Hayatı Bu Kadar Ucuz mu? Yağlarını aldırıp zayıflamak için resmen operasyon geçiriyor bizim anlı şanlı kadınlarımız. Bıçak altına yatmak kolay bir hadise değildir, her şey olabilir.

Sadece, salatalıkla soda içmek önemli ölçüde kilo verdirir ama bel ve popo bölgesi orantılı olarak kalır. Kadınlarımızı ürküten de bu zaten… Kadınlarımız basen denilen o bölgeye olağanüstü önem veriyorlar. Fakat bu kafayla çok zor! Hem yağlı, salçalı ve baharatlı yemekleri yiyeceksin ve ondan sonra da koşullara uymak yerine bıçak altına yatacaksın. Bu eşyanın tabiatına aykırıdır ve bu kafayla çok zor.

Beni arayan okurlarımın büyük bölümü bayan… Bazılarını da şahsen tanıyorum. Hepsi de kilolu maşallah. Onlara genel olarak aynı şeyleri söylüyorum. Diyorum ki; Doğal olarak az yemekte yarar var. Bu şekilde kilonuzu koruyabilirsiniz. Fakat spor yapmadan fiziğinize istediğiniz şekli veremezsiniz diyorum. Ağır sporlar yapmanızı önermiyorum. Hatada 3 ya da 4 gün, güneşin tepede olmadığı saatlerde yarım saat normal tempoda yürüyün diyorum. Hemen itiraz ediyorlar.

Başka önerilerde bulunmamı istiyorlar. Peki, her gün 800-900 adım atın, yani yürüyün diyorum, itiraz hemen hazır. Müsait yerimiz yok diyorlar! Peki, semt pazarları genel olarak evlere yakın ya normal tempoda yürüyerek pazara gidin ve bir şey bahane ederek evinize gelin ve tekrar pazara gidin. En azından bu yapılırsa amaca ulaşılmaz ama yaklaşılır. Bıçak altına yatmak soruna çözüm değildir. Bu kafayla çok zor!

İnsanın midesine ve boğazına sahip olmaması, onların arzularına karşı çıkması, inanın ki kilonun dışında doğabilecek olumsuz şeyleri de defeder.

2014 Dünya Kupası müsabakaları devam ederken, biz de elimizden geldiğince kilosuz yaşamanın normal kiloda kalmanın akılcı yöntemlerini anlatmaya çalışıyoruz. Aynı zamanda bu da bizim görevimiz. Unutmadan söylemek istiyorum ki; Kadınlarımızın meşhur altın günleri var. Bir defasında uzaktan tanık oldum. Korkmadığımı, ürkmediğimi, tedirgin olmadığımı söyleyemem. Adeta, günlerden beri yemek yemiyorlarmış gibi ya da verdikleri paranın değeri kadar yemeye çalışıyorlar. Görüntüsü de hiç hoş değil.

Yapmayın bayanlar! Bu kafayla çok zor! Her şeyi tadında bırakacaksınız. Daha sonra da rahatsız oluyorsunuz. Nerden mi biliyorum? Hoca hanımın da altın günü var da ondan biliyorum.

Mutlu olun, mutlu kalın… SAYGILARIMLA

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here