Başkan Dingil; “Kültürümüzü Yaşatacağız”

0
76

bld-iftar17Belediyenin Düzenlediği İftar Sofralarında Kardeşlik Rüzgarı Esiyor

İskenderun Belediyesi’nin Ramazan ayında düzenlediği ‘İftar sofraları’nda, kardeşlik ikliminde bir arada iftar yapmanın hazzı yaşanıyor. Komşuluk, paylaşma, dayanışma ve bir arada olma kültürümüzün yaşatılmasına vesile olan iftar sofrası, halkımızdan ilgi görüyor.

İskenderun Belediyesi’nin ev sahipliğinde, her gün bir mahallede ve iskelede kurulan gönül sofrası, Mustafa Kemal Mahallesi’nin ardından, Cebike’de kuruldu.

Her kesimden ve her yaştan vatandaşı aynı sofrada buluşturan ‘İftar Sofrası’nda, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, halkla birlikte iftar yaptı. Halkın ramazanını tebrik eden Başkan Seyfi Dingil, iftar sofraları ve Anıt Alanı’nda düzenlenen etkinlikle, ramazanın güzelliğinin yaşandığını belirtti.

bld-iftar18

On bir ayın sultanı mübarek Ramazan’ın kardeşlik, huzur ve berekete vesile olması, sağlık ve mutluluk getirmesi temennisinde bulunan Başkan Seyfi Dingil; “Mübarek ramazanda halkımızla iç içe, birlik ve beraberlik içerisinde iftar yapmanın hazzını, mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan paylaşmaktır. Ramazan, dayanışma içerisinde olmaktır. Ramazan dargınlıkları unutmak, birbirimize saygı, sevgi ve hoşgörüyle yaklaşmaktır. Ramazan kardeşliktir. Bizi biz yapan, bir arada tutan, kültürümüzdür. Kültürümüzü yaşatacağız. Birlik ve beraberlik içerisinde kardeşçe yaşayacağız” dedi.

İftar yemeğinin ardından vatandaşlarla sohbet eden Belediye Başkan Seyfi Dingil, halkın hatırlarını sordu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here